Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Experti o Putinově koncepci modernizace Ruska

  • putin-voloda
Navržení Vladimira Putina za kandidáta na prezidenta RF na moskevském sjezdu strany Jednotné Rusko a rovněž jeho programové teze jsou aktivně posuzovány mezi experty. Hlavní, na čem se shodují politologové, je kontinuita moci a modernizace všech sfér života země. V projevu k delegátům předvolebního shromáždění Jednotného Ruska vůdce strany a vládní předseda Putin prohlásil, že volby jsou jednotným cyklem úplné obnovy federální moci.

Zdůraznil, že byla překonána obrovská etapa obnovení země a nyní máme vybudovat mocné a prosperující Rusko 21 století. Týká se to všech společenských vrstev, prostých občanů a byznysmenů. Právě představitelé podnikatelských kruhů připomínají předpovídatelnost a stabilitu navrhovaného Putinem kursu.

Jedním z cílů Jednotného Ruska je vybudování ekonomiky nezávislé na surovinové základně. Investování do moderních vysoce technologických průmyslových odvětví. Upozornil na to člen výboru Státní dumy pro finanční trh Anatolij Aksakov:

Chceme-li, aby byla země modernizována, máme udělat všechno pro to, aby došlo k znovurozdělení prostředků ze surovinového sektoru do zpracujícího, zvlášť do sektorů s vysokou přidanou hodnotou související se zavedením inovací.

Za složitější považují experti situaci v oblasti ruské zahraniční politiky. Vladimir Putin je znám jako tvrdý politik, jenž pevně hájí státní zájmy. Pozorujeme rovněž negativní trend ve vztazích s USA, poněvadž se zatím nepodařilo domluvit o ruské účasti v evropské PRO, podotýká politolog Alexej Makarkin:

V zahraniční politice mohou existovat dost vážné problémy kvůli tomu, že za prezidenta Medvěděva jsme se maximálně sbližovali s Amerikou, probíhal tak zvaný restart, dnes ale může být tento proces ohrožen. A to kvůli protiraketové obraně, což Rusko považuje za principiální věc.

Ostatně, jak soudí experti, sotva bude zahraničněpolitický kurs RF výrazně změněn. Mluvil o tom na sjezdu také samotný Putin. Jsme otevřeni pro partnerství a dialog se všemi našimi přáteli, se všemi zeměmi, řekl. Avšak nechceme, aby nám někdo vnucoval modely a rozhodoval o našich činech. Všichni naši zahraniční partneři mají pochopit, že Rusko je demokratická země, že je to spolehlivý, předpovídatelný partner, s kterým se dá a je třeba se domluvit. Avšak nic nám není možné vnutit zvenčí.

zdroj:http://czech.ruvr.ru/2011/11/28/61156590.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře