Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Chystá se Ukrajina mobilizovat ženy do armády?

V naší čtvrti si pronajalo byty několik bohatých občanů Ukrajiny. Všichni do jednoho jsou Rusové. Někteří se bojí o své vlasti cokoli říci, jiní jen předpisově opakují oficiální kyjevská stanoviska a další už poměrně odvážně a veřejně proklínají nešťastného aktéra, který je do současné tragédie zatáhl.

  • chysta-se-ukrajina-mobilizovat-zeny-do-armady

Včera jsem se od jednoho z těchto emigrantů dozvěděl, že kyjevská vláda zvažuje vyhlásit mobilizaci i pro ženy, a to kvůli velkým personálním ztrátám. Vedoucí shromažďovacích středisek ukrajinské armády generálporučík Serhij Šaptala prý vydal rozkaz připravit systém mobilizace do 15. června. Údajně se týká žen ve věku od 18 do 60 let.

Zřejmě nepůjde o službu se zbraní v ruce na frontě - s výjimkou některých profesí a některých stupňů - jako v Izraeli. Takže po vojácích z povolání, po záložácích, po příslušnících teritoriální obrany, dobrovolnících, obecně mobilizovaných mužích do věku zhruba 70 let, už přicházejí na řadu ženy ?

Nechci tomu věřit. Doufám, že je to jen fáma, mystifikace. Pokud by to však byla alespoň trochu pravda, pak by se potvrdila slova bývalého šéfa jedné z izraelských tajných služeb - Kedmiho - že Zelenského projekt decimování ukrajinského obyvatelstva je teprve v polovině.

zdroj: https://dedic.blog.pravda.sk/2022/06/11/chysta-ukrajina-mobilizaciu-zien-do-armady/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře