Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Kam kráčí ČSSD

Volby skončily nečekaným výsledkem. Sociální demokracie, které preference po pádu Nečasovy vlády dávaly 35%, skončila s hubeným výsledkem dvaceti procent. Myslím, že by se sociální demokracie měla nad výsledkem zamyslet a vyvodit důsledky. Ale zatím se jí do toho nechce. Na prvním zasedání UVV po volbách většina vyzvala Sobotku, aby odstoupil po totální prohře ve volbách. Kampaň před volbami vedl sám a orientoval ji jen na svoji osobu. Možná to byl hlavní důvod propadu hlasů. Lidi asi Sobotku nemusí a nikdo se jim nemůže divit. Teď budou ty, kteří hlasovali aby odstoupil, vyhazovat ze strany. Takové poměry neexistovaly ani v KSČ v dobách její vlády.

  • kam-kraci-cssd

Část členů - podle mne ta levicová, se sešla s levicovým prezidentem. Na tom přece není nic špatného. Je pochopitelné, když se levicoví politici po volbách sejdou s levicovým prezidentem a projeví obavy o další vývoj v této zemi. Že sebou nevzali Sobotku? Asi proto měli své důvody. Ale to není důvod, aby se volalo o puči. Vždyť přece Bohuslav Sobotka by měl být rád, že levicová strana komunikuje s levicovým prezidentem. Ovšem v očích Sobotkových kompliců setkání s kontroverzním prezidentem republiky Milošem Zemanem, který je vnímán jako levicový politik a je za to nenáviděn našimi pravicovými médii, je zločin. Sobotka nepochopil, že obrovská mediální podpora, kterou dostává, není zaměřena pro něj, ale proti levicovému prezidentovi, představujícímu překážku pro ovládnutí společnosti pravicí.

Schůzka v Lánech byla pouhou, byť velmi dobrou záminkou pro odstranění křídla blízkého Miloši Zemanovi z vedení strany. Na sekretariátu předsedy Sobotky se prý takový plán připravoval už dlouho před volbami. A média spekulují. Ke "spiklencům" se na poslední chvíli přidal "přítel" Chovanec. A byl to Chovanec, kdo schůzku vyzradil. Neposlal k nim Chovance Sobotka, aby je podrazil ? Předseda Sobotka velmi šikovně odvedl pozornost voličů a členů ČSSD, že vlastně prohrál volby. Ty volby byly totální debakl pro sociální demokracii.

Ano, souhlasím se všemi, kteří mluví o puči. V sociální demokracii byl vyvolán puč, ale ne Hašek nebo Tejc, to Sobotka vyvolal puč, aby se zmocnil vlády nad sociální demokracií. A pomáhají mu naše pravicová média. Jak je možné, že naše média chválí levicového politika? Není to jejich utajený kůň?

Sobotkovo extempóre není nic nového - zrádce jako zrádce. Že mám pravdu, o tom svědčí nadšení, které mají naše sdělovací prostředky nad ním. Pravičácké listy oslavují Sobotku a útočí na "pučisty" - není to podezřelé?? Pamatujete na Paroubka? To byl nejlepší sociální demokrat, jakého kdy měli. Opravdový sociální demokrat. A proto ho naše pravicová média zlikvidovala. Štvanice podporované házením vajíček zmanipulovanou mládeží dokončily dílo. Proto podpora těch médií smrdí.

Zajímavé je, kdo vlastně s tím pučem přišel. Podle mne to byla média. Je to až dojemné, jak médiím, řadě politiků a publicistů mimo ČSSD, náhle leží na "srdci" blaho ČSSD, když za normálních okolností jim přece leží a překáží výhradně jenom v "žaludku." Je zábavné, že ti, kteří nemohou levici přijít ani na jméno, lidi pohrdající solidaritou, sockami a lidmi vůbec, projevují náhle takovou starost o blaho ČSSD, ba dokonce celé levice.

Sobotkovská část sociální demokracie ze své podstaty je protizemanovská. Proč by levicová strana jako ČSSD měla jít tak ostře proti levicovému prezidentovi, jakým Miloš Zeman je ? Osobní animozita Sobotky proti Zemanovi podkopává straně stoličku. Levice by měla táhnout za jeden provaz. Mají silného nepřítele, který sbírá síly k novému střetu a připravuje nové volby. A rozhádaná levice je voda na jejich mlýn.

Mně se sociální demokracie nelíbí od té doby, co jsem se dozvěděl, jak v roce 1920, když zvítězila ve volbách, ihned zradila své voliče a přešla na druhou stranu. Část členů jí to neodpustila a vytvořila novou stranu - Komunistickou stranu Československa. Stranu, která hájí zájmy dělníků a všech znevýhodněných. Nedávno jsem napsal článek (https://www.czechfreepress.cz/podoteky/cssd-konci-je-cas-na-zmenu.html) , ve kterém jsem doporučoval členům, aby vytvořili novou, skutečně levicovou stranu, která by konkurovala komunistům. Komunistům lidé nevěří, ale skutečně levicovou stranu by mohli volit místo profláknuté pseudolevicové ČSSD.

Ta mentalita socialistům zůstala. Je to strana, která má plná ústa levicovosti, solidarity ale v praxi je všechno jinak. Aby se udržela u moci, tak jde na ruku pravici a zájmy svých voličů hodí za hlavu. Udělal to "levicový" Špidla, udělal to i Zeman. Sobotka se už ani nesnaží tvářit levicově, když vidí, že lidé ze setrvačnosti volí socany jako levicovou stranu. Sobotka je liberál a táhne stranu doprava. Liberalismus je dílo pravice. Jeho politika je stejná, jako byla politika Tony Blaira v Británii nebo Helmutha Schrödra v Německu. Oba dva jsou hrobaři sociální demokracie jako takové. Jejich strany, tvářící se jako středové, už voliči odmítají. Středová strana je paskvil. Chtěla by přitáhnout voliče zleva i zprava, ale stává se, že odradí voliče jak zleva, tak zprava. A to je výsledek středových stran. A lidi jim to taky dávají znát ve volbách. To samé čeká naše socialisty pod Sobotkovým vedením.

Soc. dem. je dnes rozdělena na dvě části. Pravděpodobně byla rozdělena už delší dobu, ale před volbami se to tajilo. Teď to propuklo na celé čáře. Všechny důvody jsou podřadné - konflikt tady byl a propukl po volbách, když se měly začít rozdělovat prebendy.

Teď se Sobotka chce za každou cenu stát premiérem vlády, která evidentně svým složením nebude levicová, a bude ovládána nelevicovými silami. Pan Sobotka se raduje předčasně. Bitva, která uvnitř strany je, není skončená. Koalice, kterou chystá, nebude mít dlouhé trvání. Asi budeme mít další předčasné volby.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře