Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Šlo o zničení Československa

Lenka Doubravská

7. 11. 1989 mi bylo 28 let.

Byla jsem toho dne na Albertově, na Vyšehradě, i na Národní, a prožívala jsem tu euforii. Fandila jsem pak chvíli i Havlovi a jeho družině, a vyrobila jsem si z moduritu placku OF.

  • slo-o-zniceni-ceskoslovenska

Do  práce jsem nosila trikolóru na kabátě, účastnila se dalších  demonstrací, a myslela jsem si uboze a naivně, že tu jde o naši zemi -  lepší a krásnější. Dnes bych si za to nafackovala. Brzy mi spadly růžové  brýle (někomu dodnes ne), a dnes je jasné, o co šlo. Šlo o majetky  pro  kolaboranty, kolaborantskou šlechtu, církve a sudeťáky.  O prolomení  Benešových dekretů. Od začátku.
 
Šlo  o zničení Československa, továren a podniků konkurujících těm  západním, o rozdělení naší země na dvě malé bezbranné zemičky. Lituji,  že jsem nevěřila své babičce, která tehdy plakala a říkala, že tu zase  bude hrstka bohatých, kteří budou mít za prachy vše, včetně práv, a  zbytek lidí bude místo života bojovat o finanční přežití. Babička zažila  první republiku, 2. světovou válku, a celé období až do „sametu“, takže  věděla, o čem mluví. Dnes zase mně nevěří moje děti, že ti, kdo dnes  chodí na Letnou, jdou řvát jen za práva boháčů a za to, aby dosavadní  korytáři a zlatá mládež nepřišli o svá koryta.
 
Na  Letné řvou postavy stojící proti lidu, ne s lidem. Oni lid nenávidí,  protože nevolí jejich loutky zaprodané západním loutkářům. Letná -  milion chvilek nenávisti, pražská kavárna, sluníčkáři, předskokani z  pódií a tyjátrů - všichni jedno jsou: pátá kolona.
 
Rozvraceči  státu, kteří chtějí zvrátit výsledky demokratických voleb ve svůj  prospěch,  ponížit a degradovat hlasy dolních deseti milionů. Dnešní  Letná má plnou pusu demokracie, ačkoliv vůbec nepochopila, co to  demokracie je. Já tedy neoslavuji  třicet let svobody.
 
Je  to 30 let svobody tunelářů, exekutorských mafií, podvodníků, Havlem  amnestovaných zločinců, likvidátorů fabrik, podniků a zemědělství.
 
30 let ničitelů našeho školství, zdravotnictví, kultury a tradic, rozkradačů státu a rozdavačů peněz z našich daní.
 
Je to 30 let svobody silných zemí EU, které v naší zemi řádí svými kvótami a diktáty.
 
30 let svobody developerů, kteří ničí Prahu a další města a vesnice.
 
30  let svobody realitních predátorů, kteří dodnes nadhodnocují ceny bytů  do nehorázných výšin, a nikdo je nezastaví. Naše města už za chvíli  nebudou naše, protože si v nich, ač jsme se tam narodili, nebudeme moci  dovolit bydlet.
Nechápu, jak někdo může slavit událost, jejímž výsledkem je zničení Československa a vše, co jsem výše vyjmenovala.
 
Kampaň kolem výročí r. 89 mi připadá odporně hysterická, a nemůžu už to poslouchat, ani se na to dívat.
 
Nikdo si tehdy nemyslel, že z Československa nezbyde ani kámen na kameni.
 
Nikdo  z nás nečekal, že se cizákům rozprodají pozemky, domy, celé čtvrti,  klíčová odvětví, podniky se staletou tradicí, energie, voda.
 
Nikdo  nečekal, že co se nerozprodá, to bude vytunelováno a zlikvidováno, jako  většina podniků a továren, které před "sametem" živily mnoho generací  rodin (vedlejší státy přece nepotřebují konkurenci).
 
Nečekali jsme, že přijdeme o cukrovary, mlékárny, masokombináty, zemědělská družstva a soběstačné potravinářství.
 
Nikdo nečekal, že se budeme muset plazit pod nesmyslnými a bezbřehými diktáty EU.
 
Nikdo nečekal ani to, že nebudeme smět chránit své hranice.
 
A je tu někdo, kdo chtěl, abychom měli třetinové platy, ale vyšší ceny všeho, než v ostatních zemích EU?
 
Nečekali  jsme ani to, že staří lidé po celoživotní dřině nebudou mít jistotu  bydlení, lékařské péče, a že se budou muset rozhodovat, jestli mají  vydat peníze za léky, nebo za jídlo, protože na oboje nemají.
 
A  nečekali jsme ani to, že většina médií, politiků, a mládeže s vymytými  mozečky budou starými lidmi opovrhovat, vysmívat se jim, a nejradši by  prosadili, aby neměli ani volební právo.
 
Vůbec nikdo snad nečekal, že se z naší země stane rejdiště developerů, exekutorů, a podvodných šmejdů.
 
Nečekali  jsme, že soudy budou pracovat ve prospěch šlechty, kterou zrušil a  zakázal už Masaryk, že budou vydávat majetky kolaborantům, a že se tu  začnou vyzdvihovat sudeťáci.
 
Myslím,  že nikdo z nás nečekal ani to, že tu bude pátá kolona rozvracečů státu,  kteří beztrestně sprostě uráží nejdemokratičtěji (protože přímou  volbou) zvoleného prezidenta republiky.
 
A  že na Letné v dnešní době budou za "demokracii" demonstrovat ti, kteří  vše, co jsem tady vyjmenovala, zavinili, nebo tomu napomáhají.
 
A že tam nejvíc budou řvát ti, kteří ani neví, co to demokracie je.
 
Demokracie znamená VLÁDA LIDU. Ne samozvaných řváčů z neziskovek a podivných spolků.
 
Lituji lidi, kteří nepoznali, že ten ve skorohenlajnovském mundůru není na Letné pro ně...

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře