Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Můj názor: nedělejme stále stejné chyby, nepodléhejme demagogii.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • demonstrace_10_stydm_se
Od posledních voleb v roce 2010 jsme se nedočkali zlepšení politické důvěry a morálky ve společnosti. Situace se stále zhoršuje. V politice se již 20 let pohybují stále stejní lidé, kteří zadlužili tento stát takovým způsobem, ke kterému bychom už neměli mlčet, neměli bychom se nechat okrádat a zadlužovat. Proč by měli poslanci napravovat své vlastní chyby?

Dne 8.12.2011 jsme se v Holešově shodli na tom, že bychom měli aktivizovat společnost, vyzvat vládu k odstoupení. Předložili jsme občanům jednoduchý program:

Sjednotit občanské iniciativy a odboráře na konferenci a s nimi vyzvat vládu k odstoupení a vyvolat předčasné volby do sněmovny. Na 15.3.2012 jsme plánovali demonstraci občanů, která by vyslovila nedůvěru této vládě, pokud by dobrovolně vláda neodstoupila.

Naše požadavky byly velmi jednoduché: přestat rozkrádat a zadlužovat stát.

Shodli jsme se na tom, že za současný stav v ČR může i prezident Václav Klaus a proto by měl i on vyvodit z toho pro sebe důsledky a odstoupit z funkce prezidenta ČR.

Byli jsme si vědomí nebezpečí, které mohou naše požadavky vyvolat, a proto jsem už na počátku odmítal anarchii, pravolevou demagogii. Naše akce měla být občanským protestem proti stávajícímu stylu vládnutí v naší zemi. Cílem měly být předčasné volby, ustavení nové vlády s větší odpovědností a výměna stávajících poslanců, kteří sedí v parlamentu již 20 let.

Naší iniciativě se začalo říkat Holešovská výzva. Domnívám se, že tato výzva splnila svůj účel a rozhýbala společnost i odboráře a občanské iniciativy, které v minulém roce vyjadřovaly svoji nespokojenost. Nepodařilo se jim změnit politiku a dosáhnout cílů, pro které demonstrace byly pořádány. Holešovské výzvě se také nepodařilo naplnit záměry a to zcela z lidských, převážně špatných důvodů. Původní myšlenka byla zneužita radikály, lidmi bez schopnosti uvažovat v souvislostech.

Demonstrace naplánovaná Holešovskou výzvou na 15.3.2012 byla první demonstrací, kterou následovaly další demonstrace a protesty. Poslední, největší demonstrace se pod vedením odborářů a 20 občanských iniciativ konala 21.4.2012. Této demonstrace si již všimly sdělovací prostředky.

Dovolil bych si odborářům a občanským iniciativám doporučit mírnou změnu interpelace požadavků a argumentů proti této vládě.

Na demonstraci na Václavském náměstí v Praze a následně na tiskové konferenci odborů a v diskusních pořadech ČT se opakovaně argumentovalo s nespokojeností občanů s reformami této vlády, s důchodovou, sociální, zdravotní a daňovou. Za největší problém současné politiky této vlády se uvádí škrty výdajů ze státního rozpočtu, úspory jen u střední třídy, rodin s dětmi, důchodců a potřebných občanů, zdravotně postižených.

Základním problémem našeho státu a této vlády je zcela něco jiného.

Je to nedostatečný příjem peněz do státního rozpočtu. S tím souvisí nevyšetřování rozkrádání státu, divoká privatizace a nefunkčnost Policie ČR, státního zastupitelství a soudů v ČR.

Náš stát se zbavil pod cenou, často nezákonným způsobem strojírenských podniků, cukrovarů, pivovarů, bank, obchodních firem, zemědělských a energetických podniků, které do státní pokladny odevzdávaly miliardové zisky.

Tyto zisky dnes stát nemá. Jediným zdrojem příjmů státu jsou daně. U podvodných firem stát neumí daně vybrat a tak je dnes prakticky jediným zdrojem zvýšení příjmů státu zvyšování daní občanům.

Proto bychom měli začít požadovat, aby nám byl vrácen stát. Co bylo ukradeno musí být vráceno. Nejdříve však musíme podpořit Policii ČR a potrestat nepoctivé policisty a státní zástupce! Potom musíme začít plánovat s koncepcí rozvoje státu na 10 let a vrátit státní podniky do konkurenčního prostředí.

Dne 22.4.2012, Ing. Václav Princ, České Budějovice

zdroj: http://berossos.blog.cz/

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 Guest 2012-07-03 13:13
Tento komentář byl smazán správcem

Facebook komentáře