Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Miliardář Andrej Babiš není hoax, aneb Kdo ho dá k soudu…?

  • babis4
Nejznámější Ferdyš Pištora v Česku. Andrej Babiš, sedmapadesátiletý miliardář ze Slovenska, který v roce 1993 založil firmu Agrofert. Začátkem roku 1995 pak došlo k navýšení jeho kapitálu švýcarským investorem. Vývoj Agrofertu je spojen též s americkou bankou Citibank, která podniku poskytla úvěr ve výši 4 milionů dolarů.

 

Babiš před nedávnem prohlásil v OVM, že jeho hlavním majetkem je 28 listinných akcií reprezentujících 100 procent základního jmění Agrofertu. V listopadu 2011 založil občanskou iniciativu nazvanou ANO – Akce nespokojených občanů. Jako by z oka vypadl románová postavě Františka Langera, který napsal „Obrácení Ferdyše Pištory". Kdo to byl? Kasař. Když se chystal vykrást vilu bankéře Rosenštoka, vypukl však v ní požár a Ferdyš zachránil dvě malé bankéřovy děti. Rosenštok ho udělal poslíčkem v bance. Tím se celý Ferdyšův život změní. Stal se z něho moralista a svým kázáním tyranizoval celé své okolí.

Zamiloval se do Terezky, členky Armády spásy. Ferdyšova bývalá milenka Irma na Terezku žárlila. Obě ženy se pohádaly a Terezka v hněvu tvrdila, že zabila své dítě a zakopala ho ve sklepě. Ferdyš této smyšlence uvěří. Aby ji zachránil, chtěl jí dát peníze, které měl odevzdat v bance. Za dobrotu na žebrotu; byla to lež, že Ferdyš chtěl bankéřovu vilu vykrást. Bankéř se však přimluví a Ferdyš byl osvobozen. Terezka se přiznala, že si vraždu dítěte vymyslela, a byla svatba....

Podobnost s Babišovým obrácením je skoro náhodná. Svatba ale ještě může být... Pokud se jí Andrej dožije. Jmenovitě už urazil skoro každého z politické scény. I prezidenta Klause; zatímco jiní před dvaceti lety vyvolali revoluci, Václav Klaus ji zneužil. „Kdo dělal revoluci? Havel s Komárkem a Šimon Pánek. Kdo ji zneužil? Pán z Hradu," poznamenal Babiš. Na řadu se v jeho se dostal i Bárta z VV. Prý mu patří jen na dvě místa. Do Bohnic a do basy; vydírá Nečase, vydírá Kalouska, vydírá všechny... A Dalík při korupci nešel pod pět set. Milionů... českých na stole. S Řebíčkem přidali tři nuly. Bárta nezastavil výstavbu dálnic, aby ušetřil, ale aby pro ABL vybral ty peníze teď on....

Největší podezřelou částku, jaká byla na účtech českých státních úředníků objevena, odhalili Švýcaři. Tomáš Kadlec za dobu svého šéfováním na postu ředitele Národního bezpečnostního úřadu a později ve strategické státní firmě Čepro získal podezřelých 30 miliónů korun. Žalobce Vrchního státního zastupitelství v Praze v oficiálním přípisu označil Kadlecovy miliony za peníze pocházející z trestné činnosti. Švýcaři nám též chtějí vrátit 12 miliard z podvodu šestice osob, kterou nyní v zemi helvétského kříže vyslýchají. Za politický alibismus považuji fakt, že se česká vláda k oněm penězům, v době českého bilionového dluhu, nehlásí. Co kdyby se káplo zrovna na ně...?

Babiš kdysi rozmlouval Grossovi, aby se Kadlecovi vyhnul. Neposlechl ho a udělal z něho bosse... V době, kdy Kadlec Čepro řídil, dorazily mu na účet České spořitelnÿ dva miliony korun od blízkého spolupracovníka - uprchlíka Radovana Krejčíře. Ten se snažil vyvést z Čepra miliardy korun a později přiznal, že peníze nechal vložit na Kadlecův účet právě on.

Andrej Babiš od září 1969 začal chodit do běžného švýcarského státního gymnázia. Po návratu ze Ženevy studoval gymnázium v Bratislavě, kde v roce 1974 maturoval a byl přijat na obchodní fakultu Vysoké školy ekonomické, směr zahraniční obchod. Věnoval se práci v mezinárodní organizaci studentů AIESEC a stal se jejím prezidentem. Vysokou školu ukončil s červeným diplomem a nastoupil do PZO Chemapol Bratislava.

Na podzim 1985 byl vyslán jako delegát Petrimexu do Maroka, kde zastupoval asi 15 podniků zahraničního obchodu, např. Lignu či Motokov. „Je pravda, že jsem se stýkal s politiky přibližně do nástupu Topolánkovy vlády v roce 2006. Pak jsem přestal chodit na jakékoliv akce, kde jsou politici přítomni, protože jsem na situaci u nás zásadně změnil názor. Každý, kdo sledoval náš vývoj, ví, že jsme nikdy za historie Agrofertu nic neukradli a neděláme obchody na úkor státu jako některé jiné finanční skupiny..." tvrdí Babiš a já mám stále jistější pocit, že jeho slova nejsou hoax, ala fakta.

A konečně se pustil rovněž do stavu české justice. Na karlovarském festivalu se prý schází celé české Palermo. Lze tam spatřit jací státní zástupci a snídají s kmotry. A Praha je údajně podle Babiše nejrozkrádanějším místem republiky, Podle jeho vyjádření, je absurdní, že paní místopředsedkyně Karolína Peake lže a Věci veřejné mají na starosti korupci. Nic horšího tady po revoluci než VV nevzniklo. Napřed rozkrádali Prahu 1, pak Prahu 10, Prahu 11, a teď se mají rozšířit do celé republiky...

Týdeník Ekonom zase šokoval svým prohlášením; Marek Dalík, blízký přítel a poradce expremiéra a bývalého šéfa ODS Mirka Topolánka, totiž údajně prohlásil, že vraždu nepsaného bosse českého podsvětí, podnikatele Františka Mrázka, si před pěti lety objednal miliardář Andrej Babiš. A co když fakt nestřílel Kajínek, ale sám Babiš, aby ušetřil za nájem vraha? Zastřelil by tak podnikatele Štefana Jandu a jeho osobního ochránce Juliána Pokoše. Postřelen byl další bodyguard Vojtěch Pokoš... Když to říká tak důvěryhodná osoba jakou je Dalík?

Podle žebříčku časopisu Forbes je Babiš po Petru Kellnerovi (cca 60 miliard Kč) druhým nejbohatším Čechem. Hodnota jeho bohatství se odhaduje na cca 20 miliard korun. Babiš tvrdí, že ročně odevzdá na daních 600 milionů do státní kasy, loni zaplatil 13 milionů. V zemích daňových rájů nemá žádnou firmu.

Poprvé Kajínek zaměstnal policejní pátrače v lednu 1993, kdy se nevrátil z přerušení nápravného pobytu za dobré chování při výkonu jedenáctiletého trestu. Na útěku pak spáchal v květnu 1993 u plzeňské věznice nájemnou vraždu podnikatele Štefana Jandy a jeho osobního ochránce Juliána Pokoše. Postřelen byl další bodyguard Vojtěch Pokoš. Kajínek byl zadržen v srpnu 1993 a odsouzen na doživotí.

Inu, buď bude Ferdyš Babiš-Pištora premiérem ČR nebo skončí rozprášením po Praze 1, 10 a 11, když dopadne jako jeho partner Franta Mrázek... Není totiž na české politické scéně snad nikoho, koho by veřejně pan Babiš neurazil a neobvinil z korupce. Kdo mlčí, ten souhlasí. Čest si vyžaduje očištění před soudém... A ono nic...

Břetislav Olšer (článek uveřejněn se svolením autora)

http://olser.cz/3347/miliardar-andrej-babis-neni-hoax-aneb-kdo-ho-da-k-soudu%e2%80%a6/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře