Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Kde jsou investigativní novináři?

Co se stalo s novinařinou a kde jsou všichni reportéři, kteří by se měli zabývat odkrýváním kauz, odhalováním korupce a nekalých praktik mezi politiky, podnikateli, na národní i mezinárodní úrovni? Proč o nich poslední dva roky nebylo vůbec slyšet, když zde bylo více materiálu než kdy předtím?

Máme desítky časopisů, novin a televizních kanálů; ve kterém z nich se kdy objevila kritika vládních opatření? Hrají ještě novináři roli hlídačů demokracie, nebo se proti ní snad také spikli? Zdá se, jakoby jediná funkce vší té spousty médiálních kanálů byla ta, aby se k lidem žádným způsobem nedostala pravda, nebo, nedej bože, jiný názor.

  • kde-jsou-investigativni-novinari
Dříve ale přeci novinařina fungovala a množství odvážných reportérů nasazovalo své životy, aby sehnali utajené informace, doklady o korupci i sami obstarávali důkazy. Proč? Protože to je přeci (nebo bylo) smyslem novinařiny. A že různých odhalení a senzačních reportáží bylo. Různí vlivní lidé zapojení do zločinu měli z odhalení strach a museli se držet na uzdě, protože byli sledováni médii.
 
Nevšiml si nikdo z novinářů ničeho nekalého v souvislosti s dodávkami vakcín? Ve spojení politiků s farmaceutickým byznysem? Nezajímají nikoho smlouvy a zákony, které uzavírá a schvaluje a schvalovala vláda tato a minulá? Proč je dění ve světě prezentováno jen z jednoho centra informací? A proč se např. nikdo nezastane všech těch milionů občanů bouřících se proti svým nekompetentním vládám?
 
Potřebujeme šikovné žurnalisty a to, aby obnovili svou práci, a média, aby jim umožnila publikovat a vysílat pořady o tom, co se děje, a aby to vše opět sloužilo lidem, jako nástroj potírání a odhalování zločinu a ne jeho zakrývání, a skutečného informování, ne být jen trapnou placenou propagandou kdovíkoho, kdo platí.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře