Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Emigrace, vznik nového samizdatu, za všechno můžou vesničtí pitomci... To jsou povolební výkřiky ´kavárny´.

Hodnocení uživatelů:  / 9
NejhoršíNejlepší 

Emigrace, vznik nového samizdatu, za všechno můžou vesničtí pitomci... To jsou povolební výkřiky ´kavárny´. Komentář Štěpána Chába

Šafrovo Forum24 přišlo s podrobným návodem na to, kterak emigrovat do Velké Británie. „Hlavou se vám možná honí myšlenky na emigraci. Kam? Z historie víme, že vyhledávaným cílem politických uprchlíků z České republiky je Velká Británie. Zajímá vás, jak na emigraci? Dobrou zprávou je, že to jde dobře a rychle.“


Jiří X Doležal z Reflexu byl výsledkem voleb natolik konsternován, že v povolební horečce blábolil o vzniku nového samizdatu, o roku 1946, o puči, který přijde. Zkrátka jasná horečka sobotní noci. V sobotu večer jsme si lehli do postele, bylo pěkně na světě. Ráno v neděli jsme pak s okem plným hrůzy hleděli do světa totality, který na nás vybafl. Ó hrůzo. Ne, nejsme v loji, nejsme v totalitě. Jen pan Doležal se tam probudil.

  • emigrace-vznik-noveho-samizdatu-za-vsechno-muzou-vesnicti-pitomci-to-jsou-povolebni-vykriky-kavarny

Výkřiky do noci

Před volebním štábem Tomia Okamury a jeho SPD se srotilo v sobotu večer několik vyvrhelů a vyvrholek a jali se vykřičet do světa své rozhořčení nad nesprávným výsledkem demokratických voleb. Velká část jich měla zakryté tváře. Řvali o fašismu a nacismu a bylo to trochu hloupé. Takové americky hloupé.

Ale, ale, ale

V neděli pak jsou média zasažena slůvkem ALE. Byly to demokratické volby, ale… Výsledek musíme tolerovat, ale… Hlas lidí, ale… Slůvko „ale“ v podobných prohlášeních většinou neguje vše, co před slůvkem „ale“ zaznělo. Byly k vidění i výzvy k tomu, aby se začalo vážně uvažovat nad omezením volebního práva. Volit mohou ti, kteří mají řádně zaplacené členské příspěvky u TOP 09, další jen po prokázání loajality Kalouskovi, předpokládejme.

Vesnice je plná kreténů

A došlo na již tradiční obviňování vesnice. Dětinská vesnice. Vesnice s menším inteligenčním potenciálem. Vesnice plná hlupáků, kteří nechápou život v Praze. Aneb Přemluv bábu v praxi. Aroganci města krásně vyjádřil spisovatel Jacques Prévert: „Městský idiot si vždy utahuje z venkovského blbečka.“ Jak prosté, jak elegantní. Volili nevzdělaní, staří, neschopní a zvrátili tím výsledek voleb. Protože nevzdělaní, staří a neschopní volí nenávist. A protože Praha je toho názoru, že zbytek republiky je plný nevzdělaných, starých a neschopných.

Údiv nad propadem tradičních stran

Ten na místě věru není. Tradiční strany se staly impotentními. V jedné řadě, bez názoru, jen s volebními hesly plnými klišé. Nebyl vidět názorový rozdíl. Všechny byly seřazené v jednotném postoji prakticky ke všem problémům, které před ně byly pohozené k prodiskutování. Nebyla vidět variabilita názorů. Nebylo z čeho vybírat. Tradiční strany se staly karikaturou. Jediné, co dokázaly ukázat, byl odpor. Jejich kampaně tedy stály na negaci. Konstruktivního nic, a když už, tak slogany, které jsou omílané už od devadesátých let. A na to už jim skočí málokdo.

Všimli jste si v návalu předvolebních diskusí té hrůzy dlouholetých politiků tradičních stran z opravdové výměny názorů? Jak si notovali, jak, jako jeden muž, jeli tu svou prázdnou siláž politických slibů, aniž by cokoliv řekli? Jak mohou po dvaceti letech blamáže zaujmout sloganem – podporujeme mladé rodiny – kdo jim něco takového může věřit, když rodina je po desetiletích jejich činnosti záchodem, nikoliv základem státu.

Demokraté nenávidí demokracii

Nemám s výsledkem voleb pražádný problém. Nekolabuji, nechystám se emigrovat, protestovat ani urážet kolemjdoucí. Naopak, budu s velkým zájmem sledovat, kam nás nová politická reprezentace povede. Pokud to nebude dobré, zakřičíme si všichni společně. Ale víte co? Přeju si, aby to bylo vyloženě terno. Aby nás nová politická reprezentace zavedla do té správné budoucnosti. Aby jim to vyšlo. Ne proto, že bych to Babišovi přál. Přeju to republice. Už se v té neschopné močůvce plácáme na poměry moc dlouho. A v této době by bylo trochu pitomé, kdyby nám padala neustále vláda a místo řešení palčivých problémů se v parlamentu hádali o tom, kdo komu za co a kam.

zdroj:https://www.krajskelisty.cz/stredocesky-kraj/18048-navod-k-emigraci-vyzva-k-vytvoreni-noveho-samizdatu-obvinovani-vesnice-to-jsou-povolebni-vyjadreni-kavarny-komentar-stepana-chaba.htm

Facebook komentáře