Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Ministr financí, který nevystudoval ekonomii a premiér, který nemá oporu ani ve vlastní straně, jsou pro vedení našeho státu opravdu ti nejlepší?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

 

Představitelé vládní koalice se hádají o to, jaká má být sazba DPH. Přitom podle ekonomických odborníků, včetně ministerstva financí, státu uniká ročně okolo 30 až 35 miliard na DPH a dalších 12 až 15 miliard na spotřební dani. Rozkrádání státní kasy a neschopnost Kalouskem řízeného rezortu financí vybrat daně je příčinou neustálého zdražování základních životních potřeb a zvyšování daňových sazeb, které by jinak nebyly nutné.

  • ministr-financi-ktery-nevystudoval-ekonomii-a-premier-ktery-nema-oporu-ani-ve-vlastni-strane-jsou-pro-vedeni-naseho-statu-opravdu-ti-nejlepsi

S Kalouskovým neumětelstvím ve vybírání daní souvisí další skutečnost.  Jak může poctivý podnikatel obstát v konkurenci s těmi, kteří neplatí daně a šidí stát? Koho to ale ve vládě zajímá? Nečas s Kalouskem se snaží udržovat státní pokladnu systematickým ožebračováním nejchudších skupin obyvatelstva a předstírat reformy, v rámci kterých dokonce usilují prosadit tzv. církevní restituce, se kterými naprostá většina občanů nesouhlasí. Ve skutečnosti se Nečas a spol. snaží co nejvíce vyždímat bezbranné nejchudší občany a obelhávat je jak to jde.

Ve stylu metod vyšetřovatelů "hodný a zlý", kde primitivněji vystupující Kalousek občanům předvádí "zlého" a kultivovaně podvádějící Nečas "hodného", společně programově vedou stát z bídy značné do bídy ještě propastnější. Argumenty pro drastické snižování životní úrovně občanů bez vyhlídky na zlepšení Nečas s Kalouskem opírají o "moudrosti" jako "údajnou povinnost českých občanů napravit křivdy napáchané v minulosti církvím, zejména Vatikánu" a o "nezbytnosti vykazovat jako stát příznivý rating pro zahraniční nadnárodní finanční instituce". Katastrofickou ekonomickou hrůzovládu eufemisticky označují za vládu "reforem", či "rozpočtové odpovědnosti", nebo také za "pravicovou".

Po krajských a senátních volbách, které nyní více než přesvědčivě ukázaly toužebné přání občanů, aby Nečasova /ODS/ a Kalouskova partaj /TOP 09/ státu dále nevládly, vystoupil vládní exot - ministr který fackuje občany vyjadřující nespokojenost s jeho řízením rezortu a nejvyšší šéf státních financí - inženýr chemie Kalousek, na obranu své hlásné trouby a šéfa - premiéra Petra Nečase.

Ministr Kalousek sobě vlastním stylem hospodského hulváta, na adresu rebelů uvnitř vládní strany ODS proti jím navrženému dalšímu hloupému plošnému zvyšování daní, vyslal vážné varování - "Kdo zařízne Nečase, není pro mne partner a TOP 09 to neocení".

Ve stylu nejhorších totalitních demagogů pak ministr Kalousek svou hrozbu odpůrcům návrhu na další zvýšení daní, které podle ekonomických odborníků jsou jeho další nepřínosnou hloupostí, doplnil prohlášením o svém přesvědčení, že "v ODS zvítězí zdravý rozum a současná vláda se udrží".

Je zřejmé, že v ODS existuje skupina členů mající zájem odstranit jejich, již delší dobu mimořádně trapného předsedu, pod jakoukoli záminkou. Rebelové v nejsilnější vládní straně si uvědomují, že za minulého režimu byly lepší podmínky pro fungování podniků, než které vytvářejí Nečas s Kalouskem a že trvající neznalost daní, které budou v ČR platit po 1. lednu 2013, odrazuje i veškeré zahraniční podnikatele od aktivit u nás.

Čeští občané, kteří nebohatnou kradením a podvody, v důsledku Klausovy kuponové privatizace přežívají v pozici obyvatel "koloniálního státu". Pracují za podřadné mzdy v zahraničních montovnách a skladech pro zahraniční zaměstnavatele. Ministerstvo financí řízené ekonomickým diletantem Kalouskem neumí od vykořisťovatelů českých nevolníků ani řádně vybírat daně. Proto čeští pracující, důchodci a zdravotně postižení, kromě tristních příjmů musí stále více vydávat na nákup potravin a za úhradu základních životních potřeb.

V ČR se v rámci kuponové privatizace nenávratně rozkradly úspěšně prosperující tradiční podniky, k čemu v poctivě vedeném státu, slibovaném občanům po sametové revoluci, nemělo nikdy dojít. Vrcholem naší současné ekonomiky bohužel je, když někde na úrodné zemědělské půdě dokážeme zahraničnímu investorovi úspěšně nabídnout plochu pro vybudování montovny, či skladů a zaměstnat v nich za podřadné mzdy vlastní kvalifikované občany.

Přitom továrních objektů a jejich technologického vybavení, které po listopadu 89 mohly a měly sloužit k úspěšné výrobě, bylo obrovské množství. Například Škoda v Plzni, ČKD v Praze, Poldi v Kladně, Svit ve Zlíně a mnohé další, kde zůstala spousta nevyužitých objektů a výrobních kapacit. Místo jejich modernizace a obnovení zavedené úspěšné výroby, jsme je ale nechali rozkrást a postavili pro zahraniční zájemce nové průmyslové zóny, ve kterých čeští občané zahraničním vlastníkům zajišťují zisky tím, že pracují za platy nižší než v konkurenčních rozvojových zemích.

Současnost také ukazuje, že světová ekonomika se kvůli dopravě surovin pro výrobu a následnému exportu výrobků "stěhuje k vodě". Prakticky všechny státy Evropy k ní mají přístup, kromě nás. Jak ale máme obchodovat třeba s Čínou, jižní Koreou, nebo Vietnamem, když úspěšný námořní podnik Čechofracht zprivatizoval Klausův "motor privatizace" Viktor Kožený a z flotily námořních lodí nám nezbyl ani jediný záchranný člun?

V minulosti - od předmnichovské republiky, jsme měli úspěšnou námořní dopravu, která obsluhovala i zahraniční zájemce a zajišťovala našim podnikům nízké náklady na dopravu. Nyní žádnou námořní plavbu nemáme - zbohatl na ní ale Viktor Kožený, kterého pro "privatizační úspěch" podporoval současný prezident a naše náklady na import i export jsou obrovské. Konkurenceschopnost se zahraničím doháníme podřadnými platy našich pracujících.

Jakým přínosem pro budoucnost je neustálé ožebračování vlastního obyvatelstva praktikované Nečasovou vládou podle patologických návrhů ekonomického neumětela - ministra financí Kalouska? Ministr financí, který oboru nerozumí, protože nevystudoval ekonomii, nýbrž chemii a premiér, který nemá oporu ani ve vlastní straně, jsou pro vedení našeho státu opravdu ti nejlepší?

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře