Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Lidé jako dojné krávy

Hodnocení uživatelů:  / 12
NejhoršíNejlepší 

Prezident České stomatologické komory se v otevřeném dopise obrátil na naše politiky, aby připravili českou veřejnost na značné náklady za zubařské ošetřování. Dentisté žádají politiky, aby pacienti začali platit za běžné amalgámové plomby. Potom, co muži a ženy v talárech žádali zpětné dorovnávání platů, tak nemají dost ani ti v bílých pláštích.

 

Ironicky bych doplnil, že by mohli zpoplatnit i každou minutu čekání v čekárně. Evidentně, skutečnost, že si platíme povinné zdravotní pojištění, a to v řádu tisíců za rok, nám nebude v budoucnu garantovat ani nehezké plomby ze slitiny rtuti zdarma.

S oblibou se dnes říká, že u zubaře stojí otevření úst při pozdravu několik stovek, no a na křesle, to už bývá pořádná sumička. Pokud páni zubaři cítí nespravedlnost, tak řetězce rychlého občerstvení a jím podobné firmy je jistě za tučný peníz zaměstnají. Ať si stomatologové uvědomí to, za čí peníze bezplatně vystudovali.

  • lide-jako-dojne-kravy

 

Za poslední dekády budování »vytouženého« kapitalismu jsme to dotáhli na to, že se bude platit pomalu za vzduch a k lékaři dojíždět ještě desítky kilometrů daleko. Lidé se dnes cítí jako dojné krávy a na platy západních států nedohlédnete ani dalekohledem.

Pavel JANEČEK

Ing. Pavel Janeček, zastupitel města Náchoda, www.janecekpavel.cz 

Facebook komentáře