Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Chtěli se poklonit padlým

Motorkáři, hlásící se k ruskému klubu Noční vlci, se v rámci oslav 70. výročí konce druhé světové války vydali na jízdu z Moskvy do Berlína. Pro evropské proamerické vlády to je ten obtížný motohmyz a ještě ke všemu z nenáviděného Ruska.

 

Proklamace politiků, včetně ministra zahraničí Zaorálka, se snažili vytvořit dojem doutnajícího nebezpečí. Skutečně jsme byli ohroženi? Nebo je to všechno demagogie ?

Pokládám pak sám sobě otázku, kolik to všechno stálo a proč vláda analyzovala tuto banální záležitost způsobem, kdy průjezd pár lidí na motorkách považuje za téměř teroristický útok. Ze všech stran se ozývají různé populistické fráze, ale žádná fakta.

  • chteli-se-poklonit-padlym

 

Pro porovnání bych připomenul milionářský závod zbohatlíků Diamond Race, což je obdoba nelegálního závodu Gumball 3000. Co do porušování dopravních předpisů a dalších problémů, je tento závod mnohem nebezpečnější.

Luxusní vozy nám prosviští napříč celou republikou obrovskou rychlostí a dopravní předpisy stejně nikdo nedodržuje. Vždyť vítěz dostane diamant. Pro závodníky je zcela normální, aby zmátli policii, vozit s sebou zásobu náhradních registračních značek. Úřady nic nedělají a policie mnohdy nemá jak tuto situaci řešit. 

Svůj cíl však ruští motorkáři splnili na výbornou a všem nám dokázali, jak jsme se mohli sami přesvědčit, že hlasitá slova o svobodě pohybu a demokracii jsou zcela prázdná populistická hesla, používaná jen když se to hodí do krámu.

Dle mého názoru by jim měl být vjezd dovolen, existuje totiž svoboda pohybu a těžko budeme všechny svobody jakkoliv dělit.

Ing. Pavel Janeček, zastupitel města Náchoda, www.janecekpavel.cz

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře