Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Už se mi o tom nechce ani psát

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • sujablog
Bohužel musím konstatovat, že současným vývojem politické situace v ČR jsem natolik zhnusen, že se mi ho již ani nechce komentovat.

Stejně tak, jako se před dvaceti lety skupinka rádoby „disidentů a prognostiků" zmocnila studentské „revoluce" a přetavila ji v zkorumpovaný mafiánský klientelistický systém sloužící k ukojení jejich osobních partikulárních zájmů se i dnes jiná skupinka „podnikatelů" opět šikovně svezla na antikorupční vlně, kterou ve společnosti vyvolaly dvě dekády rozkrádání polistopadovými „demokraty".

Jsou zde ale i jiné podobnosti z doby nedávno minulé. Tak třeba: V luxusu si libujícího  Dalíka vystřídal podobně „sociálně cítící" Bárta, jenž rovněž miluje jachty a hudbu si pouští podle toho, ve kterém ze svých bouráků zrovna jede. S ním si budou „finančníci" z JT, jenž tahají za nitky české politiky, určitě rovněž výborně rozumět. No a třeba Topolánkovu přítelkyni Talmanovou vystřídala v křesle místopředsedkyně parlamentu opět přítelkyně nového bosse české politické scény. I když jistý posun jsem zde zaznamenal. Tak třeba na rozdíl od Dalíka, jenž byl v politice jen jako kamarád Mirka, je Bárta již přímo šéfem vládní politické strany no a sl. Klasnová je alespoň dle mých kritérií opravdu hezčí a s velkou pravděpodobností i inteligentnější, než dnes již manželka Mirka Topolánka. Možná se kvůli ní začnu koukat i na přenosy z parlamentu. Ovšem raději bez zvuku.

Strana pana Bárty má navíc na všechny neduhy české společnosti svá rychlá a originální řešení. Na feťáky a bezdomovce hlídky, na korupčníky provokatéry, na své poslance smlouvy, atd. Kdyby to bylo tak jednoduché, tak je samozřejmě všechno v pořádku. Obávám se však, že bezdomovectví a stále se rozrůstající narkomanii, natož korupci, hlídky nebo provokatéři nevyřeší. Třeba problém korupce je například i v tom, že není nastaven žádný strop pro financování předvolebních kampaní. Ty tam jsou časy Zemáků a becherovkových bonmotů v ČT. Dnes je doba billboardů, bigboardů, megaboardů, skyboardů, skiboardů, snowboardů...., televizních reklam, koupených průzkumů, megakoncertů a dalších finančně nákladných mediálních a marketingových strategií. Ale odkud mají politické strany v chudé vytunelované zemičce jakou je Česko stále brát stovky milionů na své pompézní politické kampaně a nekrást? Takto nastavený systém je prostě krást nutí, i kdyby nakrásně nechtěly. Státní příspěvky nepokryjí ani polovinu přiznaných nákladů politických stran na kampaně, a to strany ohledně výdajů na kampaně hodně mlží. A tak po případném vítězství ve volbách musí vítězné strany do státní správy dosadit své lidi, jejichž hlavním úkolem není správa věcí veřejných, ale tunelování státního rozpočtu.

Jak jsem již psal v minulých článcích, v první fázi demokracie se politické strany financovaly z „privatizace" státního majetku, ale ten je již bohužel totálně rozkraden, tak přišel na řadu český státní rozpočet. Český stát není před krachem kvůli v porovnání s vyspělou Evropou směšným důchodům a sociálním dávkám, jak se nám to zloději snaží namluvit, ale právě kvůli tomu, že české politické strany musí krást na to, aby zaplatily dluhy z předešlé mediální předvolební masáže a nashromáždily dostatek financí na tu další. A vzhledem k tomu, že volby jsou cca každý rok a někdy i dvakrát do roka, musí se český státní politický úředník opravdu „snažit". V Česku totiž není tolik finančně silných „sponzorů" jako třeba v USA, kde volby vyhraje ten, na koho stranu se přidá Wall Street nebo vojensko-průmyslový komplex. Zde se prostě musí krást. Jediný posun od totality k demokracii je v tom, že voliči si v demokracii můžou vybrat, kým budou okradeni.

Ale jak jsem psal, nechce se mi o tom již ani psát, takže budu raději psát o něčem jiném. Navíc mám u článku fotku, takže kdybych v tomto duchu pokračoval, mohly by mě hlídky pana Bárty na Praze 10 lehce poznat a „domluvit" mi.

Budu raději psát třeba o tom, jak jsem potkal slavného novináře, jenž byl odejit z Idnes.cz, protože psal do mainstreamu nepohodlné články. Prostě zašel jsem na „kafe" Adamem B. Bartošem, jenž mimo jiné nedávno udělal rozhovor s Danielem Solisem.

To samo o sobě není nic zvláštního, ale pak jsem si ze zvědavosti přečetl pár jeho článků a musím říct či spíše napsat, že jsem se při čtení jeho textů již dlouho tak dobře nepobavil.  A vzhledem k tomu, že on do svých blogů převzal několik článků z CFP!, čímž nám udělal reklamu, oplatím mu i já stejnou mincí a doporučím vám k přečtení pár jeho zajímavých textů.

Myslím, že v současné době jsme již tak zahlcení informacemi, že je dobré, když se některé články neutopí v záplavě jiných bezduchých textů, jež se na nás valí z internetu, novin či rádia a televize.

 

Takže vřele doporučuji třeba: http://mzvcr.wordpress.com/

http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/jedine-prednasky-na-kterych-knize-neusina/

http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/otazky-kterych-se-kalousek-boji/ - tak na tomto článku jsem se opravdu pobavil.

http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/nase-zeme-nevzkveta/

http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/klaus-se-myli--novym-stranam-krivdi/

 

Facebook komentáře