Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

První stručná a rychlá zpráva o deštivém počátku a slunném pokračování

Dvanáctá hodina odbila a vypukly ohňostroje, karnevaly  a jásot po Brazílii. Na Nový rok nastupuje nová hlava státu, presidentka Dilma Rousseff. Lulova historická éra končí, ale o tom až příště. Konvoj vyjíždí od katedrály ale jako načasovaně se v určenou chvíli krutě rozpršelo. Dobré nebo špatné znamení?

Volební číslo  měla 13, nezapomeňme Deštník ani pláštěnka nestačí a fotografování vyloučeno. Dilma projíždí v krytém autě, po obou stranách běží  zcela promoklá ochranka a za autem klušou chudáci dragouni v historických uniformách. Trávník   mezi ministerstvy a před Kongresem

mírně močálovatí. Kdo může  ukrývá se pod přístupné střechy. Dilma skládá v Kongresu přísahu a má projev. Přestalo pršet. Kdo přišel pozdě vyhrál. Poté vychází, následuje hymna  doprovázená kanonádou. Presidentská garda, přehlídka branných sil a jízda v otevřeném autě do Palácio do Planalto, což je prosklenná budova, do které je vidět, sloužící coby Úřad presidenta. Zde je oficiální předání funkce.  Hymna před budovou  projev, který je spíše nacionální a sociální. Presidentka  na rozdíl od svého předchůdce neoslovuje Brazilce companheiras e companheiros. Je tak však oslovována z lidu. Něco přes 130 reprezentantů zemí vlád a koho čeho ji blahopřeje. Mezi nimi palestinský president. Zástupce Izraele jsem nezaznamenal, ale nic netvrdím. Ovšem po uznání Palestiny v hranicích roku 1967.....? !            

K rozmluvě se zástupcem Bulharska potřebovala tlumočníka. Po přesladké, cukerínové Hillary Clintonové následuje Hugo Chavez! Nejeden divák vybuchl smíchy a případně pochopil. S Hugem přátelská delší rozmluva s gesty a zdviženým prstem. Doslovně. Poté jmenování 37 ministrů a cesta do Palácio Itamaraty  tj. budovy Ministerstva zahraničí, kde bude recepce.  Cestou začíná a zase přestává pršet. V autě s dcerou Paulou.

Brasília 1.1.2011, 19.30 zdejšího času.

Vše nejlepší v po celý rok.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře