Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Pokus o atentát: muž chtěl střílet pistolí na hlavu Cristiny Kirchnerové

2.září 2022

Osoba podezřelá z pokusu o atentát již byla zatčena. Ministr bezpečnosti Aníbal Fernández řekl, že zbraň je analyzována.

Muž se tento čtvrtek večer pokusil zastřelit bývalou prezidentku Cristinu Fernández de Kirchner (CFK), zatímco CFK zdravila své příznivce vedle jejího domu ve čtvrti Buenos Aires v Recoleta během hlídky na podporu předsedkyně Frente de Todos.

Okamžik extrémního napětí zažila, když viceprezidentka poděkovala svým příznivcům poblíž rohu ulic Juncal a Uruguay.

  • pokus-o-atentat-muz-chtel-strilet-pistoli-na-hlavu-cristiny-kirchnerove
Najednou muž vytáhl zbraň, namířil ji na Kirchnerovou a pokusil se vystřelit . Strážci si všimli podivných pohybů a začali s podezřelým bojovat. Ihned poté byla CFK o pár metrů dál ukryta.
 
Tato nebezpečná situace byla zaznamenána pouhý den poté, co byl po průjezdu oblastí zadržen mladý doručovatel, který ozbrojence urážel a ohrožoval tupým předmětem.

Co je známo o zadrženém: Brazilec simpatizující s nacismem

Jmenuje se Fernando Andrés Sabag Montiel , má argentinský průkaz totožnosti, ačkoli je brazilské národnosti a je mu 35 let.

Zdroje ujistily, že bude napojen na nacistické organizace působící v zemi, což lze vidět na tetování na levém lokti, kde má černé slunce, v Německu známé jako Schwarze Sonne.

Tento symbol také odkazuje na okultní termín Sonnenrad , široce používaný v nacistické mystice.

Podle zdrojů Igračního úřadu se narodil 13. ledna 1987 v Brazílii, ale od roku 1993 žije v Argentině.

Muž neměl povolení k nošení zbraní a má záznam o nošení nekonvenčních zbraní ze 17. března 2021.

Při té příležitosti policisté zachytili jeho černé vozidlo Chevrolet Prisma v okolí 2800 San Martín Avenue, protože neměl jednu z poznávacích značek.

Agenti ho požádali o výslech, a když vystoupil z auta, spadla z jeho věcí na asfalt 35centimetrová čepel.

Ujistil, že to bylo na osobní obranu, ale policie ho nakonec zatkla a převezla na policejní stanici 15 A městské policie.

Zbraň měla pět nábojů

Informaci potvrdil ministr bezpečnosti Aníbal Fernández v rozhovoru se zpravodajským kanálem C5N a uvedl, že "je třeba to analyzovat, vyhodnotit stopy, kapacitu a dispozice, které tato osoba měla ."

"Musíme počkat, až forenzní oddělení policie provede analýzu. Chvíli počkáme, až zjistíme, o jakou zbraň se jednalo. Nechci o tom dělat dohady, o věcech se musí vážně mluvit," dodal úředník. .

Později se ukázalo, že zbraní, kterou agresor použil, je pistole Bersa ráže 380 (ráže je známá také jako 7,65 milimetru) a poloautomatická.

Na rozptýlené fotografii je vidět, že v základně má zbraň částečné číslování s číslem 250.

Fernando Andrés Sabag Montiel dvakrát stiskl spoušť před tváří Fernándeze de Kirchnera, ale střela nevyšla.

Zásobník byl naplněn pěti náboji, ale při výstřelu nebyly nabité v komoře, naznačily první zkoušky.

Zdroj: https://www.ambito.com/politica/cristina-fernandez-kirchner/intento-magnicidio-un-hombre-quiso-disparar-un-arma-la-cabeza-cristina-kirchner-n5524895

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře