Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Nil Nikadrov: Tajné služby Kuby v konfrontaci s Impériem

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Kubánci zveřejnili dokument o podvratné činnosti CIA na ostrově. Se svědectvím vystoupili tři agenti. Byli to pěšáci plnící úkoly USA na Kubě. Všichni tři pracovali pro různé opoziční skupiny. Veškerá činnost byla v režii CIA.

Instrukce, špionážní aparáty i finance. Všechno sloužilo k rozkladu bezpečnostních orgánů Kuby (označení G-2). Zprostředkovatelům dávali typy na lidi vhodné k naverbování ze státního aparátu, ozbrojených sil a diplomatických misí. V protikladu k snahám CIA pracovala kubánská rozvědka, která dosáhla převahu. Hlavní tajemství úspěchu tkvělo v patriotismu a obětavosti.

Spojené státy uplatňují svou moc vůči Ostrovu svobody více než půl století. Domýšlivé, egoistické a přezíravé impérium se vší silou snaží zavést nový světový pořádek - PAX AMERICANA a v nynějších podmínkách je stále méně zemí schopno říci ne washingtonskému imperialistickému kursu. Mezi těmi, kteří ne říkají, je i Kuba.

Prvním americkým argumentem je hrubá síla. S tou se smířilo mnoho vlád. Příkladů ponížené poslušnosti Washingtonu je hodně. Jsou mezi nimi i vlády postsovětských států. Je běžné, že při domácích neúspěších se bez morálních zábran kapituluje na zahraniční vztahy. Jasně to ukazuje postoj k Libyi. Na těch pár, kteří se Washingtonu postaví na odpor, je útočeno. Oponující politici jsou důsledně odstavováni ze scény. Jsou odstavováni pomocí jedů nebo radioaktivních látek (nejčerstvějším příkladem je paraguayský prezident Lugo). Krom toho jsou unášeni do amerických věznic, nebo jednoduše věšeni s odůvodněním, že „porušují všeobecné normy demokracie". Nenávist k bratřím Castrům mají mocní amerického impéria nebetyčnou.

Ministerstvo zahraničí USA zařadilo Kubu na seznam teroristických zemí. Důvod k tomu není žádný, ale lživá obvinění jsou běžnou metodou USA. V situaci, kdy je zavedena informační válka, není možno nařčení vyvrátit. Přitom hlavním teroristou na americkém kontinentě jsou USA samy. Od roku 1959 provedly na území Kuby více než 6 tisíc teroristických akcí, z toho bylo 800 velkého rozsahu, při nichž přišlo o život mnoho civilních obyvatel. Na území Spojených států CIA zorganizovala 300 polovojenských proticastrovských a často i početných skupin, některé až o 4 tisících členech. Ty provedly 550 „fyzických likvidací". Vedle toho bylo i několik tisíc raněných. V roce 1971 zorganizovaly USA biologickou diverzi, při níž Kubáncům zlikvidovaly půl milionu vepřů. Chtěli na ostrově vyvolat hlad. V osmdesátých letech aplikovala CIA na kubánský venkov komáry nakažené původcem horečky dengue. Byli připraveni v jejich tajných biologických laboratořích. Horečka dengue způsobila smrt 158 Kubánců, 344 tisíc se jich nakazilo. Takových činů by bylo mnohem více, kdyby kubánská rozvědka neodhalovala extremistické organizace kubánských emigrantů v USA.

V roce 1998 byli klamavými praktikami vylákáni do USA kubánští zpravodajci, pozatýkáni a uvězněni. Přitom byly zjevně porušeny soudní postupy a pravidla. Hrozby svědkům, nepřátelská kampaň v mediích a zjevná podjatost soudu (předseda soudu bez skrupulí oznámil svou nenávist k diktatuře Fidela Castra). Soud odsoudil tři členy na doživotí a další na 15 a 19 let vězení. Nebylo ani přihlédnuto k tomu, že zpravodajci pronikli do skupin, které plánovaly svrhnout kubánský režim násilnou cestou.

Naproti tomu jsou stále na svobodě tři agenti CIA, kteří se skupinou spolupracovníků provedli v roce 1976 diverzi na palubě kubánského letadla. Zahynulo 73 pasažérů spolu s posádkou letadla. Jeden ze tří teroristů má na svědomí i mnoho dalších úspěšných teroristických akcí na Kubě i jinde ve střední Americe. Přesto nikdy nebyl souzen. Naopak, materiály k jeho případu byly zničeny. Prý je nebylo kde skladovat.

Členové kubánské „pětky" se stali hrdiny, neboť obětovali osobní svobodu bezpečnosti Kuby. Dokonce v samotných Spojených státech vznikl Národní výbor za svobodu kubánské „pětky". Tajné služby USA se cílevědomě snaží kompromitovat kubánské G-2, avšak neúspěšně. Spolupracovníci G-2 odhalili patronát Obamovy vlády nad teroristy působícími v Bolívii, Venezuele, Nikaragui a na Kubě. Konkrétně vypátrali plán na zavraždění bolivijského prezidenta Evo Moralese vrahy z východní Evropy a z Irska.

Plán likvidace socialismu na Kubě byl zveřejněn v USA v roce 2004. Měly se využít skupiny disidentů, aktivizovat obyvatelé pod hesly demokratizace politického systému a měl se demontovat castrokomunismus. Peníze na podvratné akce proti Kubě žádal Obama po Kongresu. Předpokládá se, že v roce 2012 bude na tyto akce uvolněno dvacet milionů dolarů a na propagandu rádia a televize Martí třicet milionů dolarů. Další výdaje v tomto směru mohou dosáhnout šedesát až sedmdesát milionů dolarů.

V Havaně byl odsouzen na 15 let vězení Američan Alan Gross napojený na USAID, který pracoval na diverzním projektu v univerzitních, kulturních a náboženských kruzích. USA vydírají Kubu tím, že nechtějí uvolnit vztahy mezi Havanou a Washingtonem, dokud bude Gross ve vězení. Havana se nezalekla a prohlásila, že jediná možnost k jeho propuštění je jeho výměna za kubánskou „pětku".

Převzato z Fondsk.ru

Březen 16, 2011

 

 

Facebook komentáře

Nejčtenější