Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Kuba v OSN odmítá návrh rezoluce proti Sýrii

  • castro-flags
Kuba v pátek odmítla návrh rezoluce proti Sýrii předložený Radě pro lidská práva OSN a varovala před akcemi USA zaměřenými k ospravedlnění agrese vůči této zemi. Juan Antonio Quintanilla delegát Kuby v Ženevě prohlásil, že skutečný účel tohoto dokumentu je podkopat nezávislost, svrchovanost a územní celistvosti národa na Blízkém východě, uvádí tisková agentura Prensa Latina.

"Kuba podporuje hledání politického řešení současné situace, s plným respektem k suverenitě a nezávislosti Sýrie," řekl Quintanilla a dodal, že je odpovídající lidu této země, stejně jako jeho orgánům, které stanoví způsoby a prostředky k řešení a realizaci vůle občanů.

"Hlavní sponzoři projektu nevzali v úvahu návrhy Kuby a dalších států, a pojali ho jako zpolitizovaný, selektivní a postrádající rovnováhu, s velmi negativními prvky pro mezinárodní spolupráci a skutečný dialog," poznamenal zástupce Havany.

"Nejzákladnější smysl pro spravedlnost musí zastavit přisuzování zodpovědnosti na základě pouhých tvrzení zúčastněných stran na podporu destabilizace a zahraniční vojenské intervence," řekl delegát. Uvedl, že země NATO vyčleňují značné zdroje k financování a vyzbrojování opozice, která potvrzuje své touhy po změně režimu v Sýrii.

Zdroj: AIN, 6. 7. 2012

zdroj: http://www.kubadnes.cz//index.php?option=com_content&task=view&id=979&Itemid=1

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře