Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Kuba schvaluje služby kryptoměnových firem na základě licence udělené její centrální bankou

Podle některých odborníků by tento krok mohl karibskému ostrovu pomoci obejít přísné sankce, které na něj uvalily Spojené státy. Bankovní úřad uvedl, že před udělením licence zváží zákonnost, socioekonomický zájem a vlastnosti žádosti.
Kubánská centrální banka udělí licenci poskytovatelům služeb v oblasti kryptoměn.

  • kuba-schvaluje-sluzby-kryptomenovych-firem-na-zaklade-licence-udelene-jeji-centralni-bankou

Kubánská centrální banka vydala soubor předpisů pro poskytovatele bitcoinových služeb poté, co loni povolila osobní používání kryptoměn, což by podle některých odborníků mohlo pomoci karibskému ostrovu obejít přísné americké sankce.

Kryptoměny, které umožňují anonymní a decentralizované finanční transakce, se v minulosti používaly k obcházení kapitálových kontrol i k zefektivnění plateb a převodů.

Bankovní povolení, zveřejněné v kubánském úředním věstníku, vyžaduje, aby zájemci o používání kryptoměn získali licenci, která bude udělena na jeden rok s možností prodloužení o další rok "vzhledem k experimentální a nové povaze tohoto druhu činnosti".

Kubánská centrální banka ve svém usnesení uvedla, že před udělením licence zváží zákonnost, socioekonomický zájem a charakteristiky projektu.

Spuštění mobilního internetu před třemi lety otevřelo na Kubě cestu k transakcím s kryptoměnami a jejich nadšenců na ostrově přibývá, protože tato měna pomáhá překonávat překážky, které na karibský ostrov uvalily USA.

Desítky let trvající obchodní embargo USA vylučuje Kubánce z mezinárodních platebních systémů a finančních trhů. Kubánci nemohou na ostrově získat kreditní nebo debetní karty pro mezinárodní použití a mají s tím problémy i v zahraničí.

"Pokud centrální banka vytváří právní rámec příznivý pro kryptoměny, je to proto, že se již rozhodla, že to může zemi přinést výhody," řekl Pavel Vidal, bývalý ekonom kubánské centrální banky, který vyučuje na kolumbijské Pontificia Universidad Javeriana Cali.

zdroj: https://www.ambito.com/economia/cuba/aprueba-servicios-criptomonedas-previa-licencia-otorgada-su-banco-central-n5426522

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře