Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Caracas slaví podle dekretu

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • chavez-hugo
Dekretem č. 6015 ze 17. dubna 2008, který byl publikován v Úředním věstníku č. 38912, byly stanoveny úkony spojené s oslavou 200. výročí vyhlášení nezávislosti Venezuely, které začínají dnes a potrvají (s přerušeními) do 5. července 2011.

Proto dnes ráno do země přiletěla argentinská prezidentka Cristina Fernandez de Kirchner, která spolu s Hugo Chávezem promluví při slavnostním zasedání Národního shromáždění (Asamblea Nacional). Dnešní oslavy se konají, podle argentinského listu Clarín, pod heslem „Venezuela 200 let poté! Nezávislost a revoluce!". Součástí připomínkových slavností bude i přehlídka chlapců ve věku 13-17 let, členů Bolivariánských milicí.

Do Caracasu už přicestovali pánové Raúl Castro (Kuba), Rafael Correa (Ekvádor), Winston Baldwin Spencer (Antigua a Barbuda), Roosevelt Skerrit (Dominica) a Ralph Gonsalves (Sv. Vincent a Grenadiny). Poslední tři jména signalizují, že oslavy tento týden přejdou do 9. zasedání ALBA, neboli Alianzy Bolivariany (para los Pueblos de Nuestra América).

I čínský prezident přispěchal alespoň na dálku s dárkem -- kreditem dalších 20 miliard amerických dolarů určených na rozvoj země (rozuměj, pořízení hlídkovacích ponorek třídy Amur s kyslíko-vodíkovým elektrickým generátorem jako pohonem.)

V době, kdy jistý Lula da Silva hodlá do brazilských útočných ponorek instalovat již vyvinutý „Reator Naval de Potencia de 11 MW", to PRVNÍHO vojáka Venezuely ovšem stěží uspokojí. Abychom však byli spravedliví, „v rámci oslav" (jak se říkávalo za našeho dětství), nebude dnes vypínán domácnostem  elektrický proud (neb lidé by neviděli projev státníka). Poněkud off topic je pak sama historie, neboť je známo, že Simón Bolívar sice osvobodil území dnešní Venezuely z tehdejší Nové Granady (dnes Kolumbie), ale okamžitě toto území ROZDĚLIL na tři části mezi své mocné generály a spojence z llanos.

 

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře