Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Volby na Ukrajině zatím vyhrávají jestřábi války.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Podle předběžných průzkumů Porošenkova umírněná „strana míru“ jak svůj volební blok prezident Ukrajiny s oblibou nazývá, utrpí ve volbách těžkou porážku. Na prvním místě je totiž prozatím Lidová fronta premiéra Arsenije Jaceňuka, který se netají tím, že chce nadobro a navždy tvrdě zúčtovat s povstalci na jihovýchodě.

Někteří lidé mohou namítnout, že rozdíl mezi blokem Petro Porošenka a Lidovou frontou Arsenije Jaceňuka činí jen necelé procento, ale nesmíme zapomínat na to, jaké další strany se do ukrajinského parlamentu dostanou. Společně s otevřeně fašistickou stranou Oleha Ljaška a stranou bývalé premiérky Julie Tymošenkové, která je proslulá svou nenávistí k Rusku a Rusům a volala po jejich úplném zničení jadernými zbraněmi tak pravděpodobně získají v nejvyšší ukrajinské radě rozhodující slovo tzv. strany války.

 

  • volby-na-ukrajine-zatim-vyhravaji-jestrabi-valky

Jelikož válečná rétorika stále otevřeněji zaznívá i z druhé strany od premiéra Doněcké lidové republiky Alexandra Zacharčenka, který je právem znepokojen tím, že velká část Novoruska zůstala pod kontrolou ukrajinské armády, včetně měst jako Slavjansk, Kramatorsk a Mariupol, jejíž obyvatelé statečně bojovali za svobodné Novorusko a nyní jsou obsazené nepřátelskými vojsky a jejich obyvatelé jsou vystaveni teroru ze strany nacistických ozbrojených skupin Pravého sektoru a jim podobných organizací, nedávám míru na Ukrajině příliš velkou naději.

Ukrajinu tedy velice pravděpodobně čeká druhé kolo konfliktu a nepochybuji, že obě strany s touto možností počítali a dobře se na ní připravili. Myslím, že nová srážka těchto dvou na život a na smrt znepřátelených stran bude mnohem tvrdší než předešlé boje. Tentokrát to nebudou lokální přestřelky a bojůvky, ale opravdová válka. Ta strana, která bude v tomto střetu (pokud k němu skutečně dojde) poražena, prohraje, pokud se jí nedostane cizí vojenské pomoci úplně všechno. Tragédie tedy pravděpodobně bohužel ještě nekončí, čeká nás rozhodující dějství.

Ladislav Kašuka.

Facebook komentáře