Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Spirála nenávisti

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Na Ukrajině se pomalu, ale jistě stále rychleji roztáčí spirála nenávisti všech proti všem. Aktivisté Majdanu, kteří zůstali na náměstí, kde celá krize začala, jsou vyháněni těmi, kteří se na tom samém místě před pár měsíci chovali jako vzteklinou postižená zvířata, když zaživa upalovali a podřezávali každého, kdo se jim dostal do ruky a nesouhlasil s jejich názory.

  • spirala-nenavisti

Tehdy nerespektujíce svobodnou vůli národa, který si v regulérních volbách většinou hlasů zvolil svou vládu a prezidenta, začali s podporou západních velmocí na tomto náměstí krvavý převrat, který vyústil v občanskou válku, totální ekonomickou krizi a morální úpadek těch, kteří dnes vraždí své spoluobčany jako dobytek na jatkách jen proto, že se rozhodli nerespektovat jejich nelegitimní vládu.

Teď tito bandité, sedí v ministerských křeslech, vydávají rozkazy armádě a policii, a snaží se vyhnat z náměstí lidi, kteří upozorňují na to, že neplní své sliby, a že v zemi pořád vládnou oligarchové (jeden z nich je dokonce prezidentem), ačkoli to byla jedna z věcí, které dnešní vládci tehdy nejvíce kritizovali. Aktivisté dnešního Majdanu navíc požadují zastavení občanské války, což je další věc, která se novým vládcům nelíbí.

Názorový konflikt však neprobíhá pouze v samotném Kyjevě a na bojujícím jihovýchodě. Podkarpatská Rus se také stále více distancuje od Kyjeva a Rusíni, kteří v ní žijí, volají stále hlasitěji po samostatnosti. Země se tedy fakticky geopoliticky rozpadá, a udržet jí vcelku je možné pouze silou, která však vede ještě k větší nenávisti a nepochopení.

Rozdělení Ukrajiny na tři části, by v této situaci bylo určitě menší tragédií, než se jí snažit za každou cenu udržet vcelku. Názorové, náboženské, politické a kulturní rozdíly jsou tak obrovské, že nikdy nebude moci v Kyjevě sedět taková vláda, která by vyhověla všem. Nechceme-li se tedy dočkat podobné krize, která destabilizuje situaci v celé Evropě každých pár let, musí k rozdělení Ukrajiny nakonec stejně dojít, a čím dříve to bude, tím lépe.

Jedinou další alternativou, která by mohla udržet Ukrajinu celistvou, by byla totální genocida všeho obyvatelstva nesouhlasícího s postoji, které zastává kyjevská vláda. Toto vpravdě nacistické řešení, je bohužel právě tou alternativou, která v současné době za aktivní podpory USA a pasivního přihlížení většiny zemí EU na Ukrajině probíhá. Ukrajinská krize tak narůstá do stále větších rozměrů, a spirála nenávisti rozděluje nejen Ukrajinu, ale pomalu se šíří do celého světa, a stává se z ní bariéra, která staví na jednu stranu Rusko s Asií a Jižní Amerikou a na druhou Evropu, Kanadu, Austrálii a USA.

Pokud si lidé na celém světě neuvědomí, proč se to celé děje, kdo za tím vlastně stojí, a čí jsou figurky na šachovnici, svět se při troše štěstí ocitne v nové studené válce. Pokud se něco zvrtne, a plán nevyjde, může nastat i opravdová velká válka, která bude stát miliony, možná miliardy nevinných lidských životů.

Pravda je totiž taková, že zatímco Evropa a Rusko pomaličku ekonomicky krvácí, a na Ukrajině teče skutečná krev proudem, strýček Sam se směje pod svými od krve a ropy umolousanými vousy a smrdutým dechem, který vypouští mezi svými zažloutlými zuby, otravuje tento svět nenávistí a zlobou, aby sebral kořist, která zbyde, až celá ta velká tragédie skončí.

Facebook komentáře