Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Sestřelit americké letadlo nad Sýrií by vlastně bylo naprosto v pořádku!

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Je to tak, Američany vedená vojenská koalice nemá žádné právo působit v suverénní zemi jako je Sýrie bez souhlasu tamní vlády, nebo aspoň bez mandátu rady bezpečnosti OSN! Podle platného mezinárodního práva je proto činnost této koalice válečným zločinem a Sýrie má spolu se svými spojenci naprosté právo bránit svou suverenitu. Každé sestřelení amerického letadla, nebo zabití amerického vojáka by tedy bylo pouhou sebeobranou!
 
Kdyby ve světě skutečně platilo mezinárodní právo, museli by se USA zodpovídat za skutky této koalice v Sýrii před mezinárodním tribunálem a současný (zatím ještě) prezident Barack Obama by musel být označen za zločince a vraha a předán syrskému lidu, který by rozhodl o jeho trestu! Bašár Asad není v Sýrii o nic méně legitimním prezidentem, než je Obama prezidentem v Americe a Sýrie nemá o nic menší právo na vlastní nezávislou politiku než USA!
 

  • sestrelit-americke-letadlo-nad-syrii-by-vlastne-bylo-naprosto-v-poradku

Jak by se kupříkladu líbilo našim „proobamovským fanouškům“, kdyby nějaký jiný stát poslal letadla, rakety, nebo vojáky na naši malou zemi, protože by usoudil, že je u nás nějaká část lidí nespokojená s naší vládou a vedení naší země vlastně není legitimní, protože žijeme v zemi, která vznikla nelegitimním, ba přímo protiústavním rozdělením Československa a tudíž je v zájmu demokracie nutné nás napadnout a rozbombardovat?!

 

Říkáte, že je to nesmysl a demagogie? Máte pravdu, ale jsou to stejné nesmyslné žvásty, jaké používají Američané a jejich spojenci, když napadnou nějakou suverénní zemi jako obhajobu své agrese a válečných zločinů, kterých se dopouštějí! Copak je možné obracet beztrestně všechno naruby?! Vydávat vojenské agrese západu za obranu demokracie a obranné kroky druhých za agresi a terorismus?! V americkém světě Baracka Obamy ano, jaký bude americký svět Donalda Trumpa, teprve uvidíme…

 

Ladislav Kašuka.

Facebook komentáře