Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Ruské společnosti odcházejí z ČR, je to opravdu to, co všichni chceme?!

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Tak soukromý ruský ropný gigant LUKOIL už odchází z ČR (také ze Slovenska, Maďarska a Ukrajiny), své benzinové stanice prodal maďarským společnostem MOL Plc a Norm Benzinkut Kft, ačkoli se budou v ČR názvem tvářit česky, aby zmátli zákazníky (SLOVNAFT ČESKÁ REPUBLIKA).

Svět se začíná dělit a Rusové se přeorientují na Asii a Jižní Ameriku. Plány USA na ekonomické ovládnutí Evropy zdárně pokračují, takže za chvilku nečekejte benzín, nebo naftu pod 50 korun (on dovoz tankery z USA něco stojí, o zkapalnění a převozu plynu ani nemluvě).

  • ruske-spolecnosti-odchazeji-z-cr-je-to-opravdu-to-co-vsichni-chceme

Není to však jen o ruských společnostech, které podnikali přímo v ČR, jde hlavně o české společnosti, které vyvážejí především do Ruska, a které díky sankcím EU a odvetným opatřením ze strany Ruska přijdou o značnou část zisku, což se odrazí také na počtu pracovních míst a platech zaměstnanců.

Jedná se především o výrobce různých leteckých motorů, nebo součástí zbraňových systémů a jiných technologií, které Rusko v závislosti na současné ekonomické politice EU vůči jejich zemi hodlá nahradit domácími výrobky, aby nemohlo být jakkoli vydíráno.

Všechna tato ruská opatření, jsou důsledkem promyšlené politiky USA, které se snaží vrazit klín mezi Evropu a Rusko, a zatáhnout novou železnou oponu. Důvody, které k tomu Ameriku v současnosti vedou, nejsou ideologické, ale ekonomické. Situace ve světě, se momentálně podobá období před První světovou válkou, jen s tou změnou, že k vyhrocení situace používají Američané nacistické a fašistické bojůvky, které vznikli o něco později.

Důvod současného napětí je však podobný, jako tehdy. Velké mocnosti nejsou tak úplně spokojené s geopolitickým rozdělením světa, a s tím, kdo ovládá většinu nerostných zdrojů. Američané, si po pádu socialistického bloku a SSSR zvykli, že každý udělá, co se mu řekne, a ty co neuposlechnou, snadno vojensky porazí. Najednou však znovu vyrostl někdo, kdo umí USA říci ne, a může si svůj postoj v případě konfliktu vojensky uhájit. Tou zemí je současné Rusko.

Proto USA, které jsou nejzadluženější zemí světa, a které přichází postupně o své jihoamerické a asijské surovinové kolonie (tedy země, které se vydávají lidově demokratickou a socialistickou cestou, a raději obchodují mezi sebou a zeměmi ze společenství BRICS), vymysleli poslední možný plán na svou ekonomickou záchranu, kterou je totální ovládnutí evropského surovinového a maloobchodního trhu.

Tento plán je ovšem realizovatelný pouze tehdy, když donutí Evropu dotlačit Rusko různými sankcemi až k tomu, že se k ní nakonec obrátí samo zády. Jako roznětka a zároveň pojistka tohoto plánu byla využita uměle vyvolaná barevná revoluce na Ukrajině. Pokud se totiž Rusko nebude chtít vzdát obchodu s Evropou, je třeba z něj udělat agresora a nepřítele a donutit Evropu, aby se obchodu s Ruskem zřekla sama.

To, že naší zemi opouští právě LUKOIL, když jedním z jeho akcionářů je sám prezident Putin, možná naznačuje, že americký plán na ovládnutí evropského trhu se daří, a Rusko chápe, že když bude USA opravdu chtít, ten pomyslný bič na Rusko (třeba Krym), si vždycky najde.

Zatím, co Rusko tedy nejspíše čeká období hospodářské spolupráce a ekonomického rozkvětu s Čínou, Indií, Brazílií a dalšími asijskými a jihoamerickými zeměmi, nás v České republice a ve zbytku Evropy, čeká ještě větší ekonomická a politická provázanost s USA, největším ekonomickým upírem světa, zemí, která vede od svého založení v průměru jednu válku ročně, a která ještě nikomu, s výjimkou sebe sama, nic dobrého nepřinesla!

Ladislav Kašuka.

 

Facebook komentáře