Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Ruská federace možná dělá chybu, když nechápe, že USA si plete slušnost se slabostí!

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Nastavení režimu příměří v okamžiku, kdy Kyjevu věrná ukrajinská armáda a nacistické dobrovolnické oddíly dostávaly od Novoruské armády nářez a většina z nich byla na ústupu, nebo v obklíčení, bylo možná největší chybou, kterou v tomto konfliktu Doněčtí a Luhanští vlastenci s požehnáním Ruské federace udělali.

Stále jasněji se totiž ukazuje, že celé příměří a klid zbraní, je pouze oddechovým časem pro ukrajinskou armádu, která doplňuje zbraně a munici a poskytlo také čas válečným jestřábům z USA navrhnout a schválit jasně protiruské zákony, které umožňují Američanům dodávat Ukrajině ve velkém zbraně a učinit z této země vojenského spojence USA mimo blokový statut NATO.

 

 

  • ruska-federace-mozna-dela-chybu-kdyz-nechape-ze-usa-si-plete-slusnost-se-slabosti

Podobný názor sdílí i bývalý tajemník ministerstva financí za prezidenta Reagana Paul Graig Roberts, který tvrdí, že bezzubá prohlášení ruské vlády vzbuzují rozpaky, když se chová, jakoby nechápala, že Washington nikdy nehodlal řešit konflikt na Ukrajině mírovými prostředky, ale naopak mu jde pouze o to, poštvat Ukrajince proti Rusům a čím bude konflikt krvavější, tím větší má z toho Obama a jeho administrativa potěšení.

Paul Grag Roberts si myslí, že ponechat etnické Rusy v Doněcku a Luhansku napospas válečným útokům a perzekucím, je ponížením Ruska a pokud budou tyto dvě oblasti zničeny, je hned poté na řadě Krym, přičemž útok na něj už bude veden mnohem lépe vyzbrojenou a vycvičenou armádou. Rusko by mělo pohrozit Evropě uzavřením plynových kohoutů, pokud se bude do konfliktu vměšovat a vyhlásit nad Doněckou a Luhanskou oblastí bezletovou zónu po vzoru USA, které totéž udělali mnohokrát dříve v jiných zemích, když chránili své zájmy.

Kyjev, by pak měl dostat ultimátum s požadavkem, aby okamžitě ukončil pokusy o genocidu ruských obyvatel země. Pokud ani potom Ukrajina s útoky nepřestane, měla by Ruská federace vyslyšet prosby obou republik o připojení. Jedině tímto způsobem, je podle tohoto bývalého amerického politika z doby, kdy ještě USA věděli co to je respekt k protivníkovi možné zabránit eskalaci konfliktu a válce.

Vše bohužel naznačuje tomu, že Ruská federace možná dělá chybu, když spoléhá na slušnost a věří v ochotu mírového řešení konfliktu ze strany USA. Pokud má Paul Graig Roberts pravdu, tak každým ústupkem nahrává protivníkovi v jeho plánu udeřit na Krym a tím vlastně vstoupit do války přímo s Ruskou federací.

Nezbývá než doufat, že ruská vláda a prezident Putin vědí, co činí a jsou si vědomí všech nebezpečí, které konflikt přímo u hranic Ruské federace přináší. Pevně doufám a věřím, že ano a tak jako spousta jiných rozumných lidí držím palce domobrancům Novoruska, Ruské federaci a vůbec všem, kdo v tomto konfliktu stojí na straně dobra proti západní vpravdě koloniální expanzi a podpoře neonacismu z důvodu vlastní zadluženosti a neschopnosti se dostat z ekonomické krize jinak, než na úkor jiných zemí!

Ladislav Kašuka.

Facebook komentáře