Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Ruská federace dělá velkou chybu, když se paktuje s Tureckem!!!

Hodnocení uživatelů:  / 10
NejhoršíNejlepší 

Vladimír Putin dělá obrovskou chybu, když se snaží „normalizovat vztahy“ s Tureckem! Erdoganova říše totiž není nic jiného, než totalitní sultanát vydírající své sousedy imigranty a napadající bez jakéhokoli legitimního mandátu vojensky území svých slabších sousedů! Paktovat se s takovou zemí a s takovým člověkem je stejné, jako když se některé země v minulosti snažili dohodnout s Hitlerem!

Vladimír Putin jedná s člověkem, který otevřeně nazývá ateisty lidmi, kteří jsou horší než teroristé, s člověkem, který genocidu Arménů nazývá pouhým zmatkem v občanské válce, s člověkem, který systematicky vyvražďuje Kurdy v Turecku a bombarduje kurdské milice hrdinně bojující proti IS v Sýrii! Vladimír Putin dělá tu samou chybu, jako když Britové a Francouzi zradili v Mnichově roku 1938 Československo a prodali tak svého spojence v bláhové naději, že vlk se nažere a koza zůstane celá, nebo jako Sověti, když o rok později s tou samou zrůdou podepsaly pakt o neútočení, doufajíce v mír! Bylo naivní, až hloupé věřit Hitlerovi a je stejně naivní a hloupé věřit novodobému osmanskému sultánovi Erdoganovi!

  • ruska-federace-dela-velkou-chybu-kdyz-se-paktuje-s-tureckem

Diplomacie má svá pravidla a úskalí a je třeba v ní občas udělat nějaký ten kompromis, veškeré jednání a kompromisy, ale musí skončit v případě, že jednáme s člověkem, jehož země naprosto potlačuje svobodu slova, vězní neozbrojenou demokratickou opozici, systematicky likviduje jiná etnika, nerespektuje názorovou a náboženskou svobodu a napadá vojensky spojence! Erdogan bezostyšně provádí všechny výše zmíněné věci a prochází mu to úplně stejně, jako když Hitler kdysi obsadil Porýní a později Československo a Rakousko. Všichni zase jenom „čumí“ a mumlají nesmysly o diplomatickém řešení krize! Erdogan se stejně, jako řada jiných islámských extremistů musí v duchu smát, protože tohle všechno v něm jen upevňuje přesvědčení, že Alláh je veliký, muslimové vyvolení a křesťané a ateisté, že jsou slaboši, kteří si nezaslouží nic jiného, než porobu a otroctví!

PS: Někteří lidé tvrdí, že se Putin s nikým nepaktuje, že Turecku jen určuje meze a nechce přijít o důležitého obchodního a strategického partnera v oblasti. Připadá mi, jako kdybych slyšel mluvit politiky před druhou světovou válkou, tehdy se také Hitlerovi jen "určovali meze"! Nacistické Německo přece také bylo pro mnoho zemí důležitým obchodním a strategickým partnerem! Rušení obchodních sankcí za sestřelení letadla, nabídky obchodní spolupráce a faktická legitimizace intervenčních tureckých vojsk na území spojenecké Sýrie nabídkou zajišťování klidových zón v této zemi, přestože Erdoganova armáda do ní vstoupila přes protesty syrské vlády + vůbec žádné námitky proti výsledkům referenda, před kterým předcházelo zatýkání oponentů a rušení opozičních médií, to není žádné určování mezí! Je to v pravém slova smyslu paktování, za které by se měl Vladimír Putin stydět a strkání trumfů do ruky sultánovi Erdaganovi! 

 

Ladislav Kašuka.

 

Facebook komentáře