Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Rudá armáda má lví podíl na porážce nacistického Německa a náš prezident zase kličkuje jak zajíc!

Hodnocení uživatelů:  / 18
NejhoršíNejlepší 

Vždy, když mě náš pan prezident něčím potěší a začnu si říkat, že bych na něj třeba i mohl být hrdý, zakličkuje jako zajíc a změní směr. Tak to bylo na mezinárodním jednání, když prohlásil, že nikdo neviděl na Ukrajině pravidelnou ruskou armádu a poté podepsal spolu s ostatními prohlášení odsuzující ruskou agresi, nebo když řekl, že souhlasí s Václavem Klausem, že nepokoje a následnou občanskou válku vyvolal na Ukrajině západ a vzápětí se objímal s krvavým Porošenkem a prohlašoval, že by ho volil za prezidenta.

 

Je vidět, že lidé se zase až tolik nemění a že v našem panu prezidentovi je pořád velká část člověka, který kdysi souhlasil společně s Václavem Havlem s „humanitárním bombardováním“ Srbska a který podporoval doposud všechny americké agrese na blízkém i dálném východě a účast našich vojáků na těchto imperiálních invazích na území nezávislých států (o jeho účasti na privatizaci a ožebračení naší vlastní země jsem napsal již dříve).

  • ruda-armada-ma-lvi-podil-na-porazce-nacistickeho-nemecka-a-nas-prezident-zase-klickuje-jak-zajic

Posledních pár týdnů mě pan prezident velice udivoval svým pevným a přímým postojem k oslavě dne vítězství nad nacismem a tím, že deklaroval, že se účastní oslav tohoto slavného dne v Moskvě. Vrcholem těchto oslav v Ruské federaci je samozřejmě jako vždy vojenská přehlídka, která připomíná hrdinství vojáků Rudé armády, a vojáci pochodují na Rudém náměstí v dobových uniformách, aby uctili památku padlých hrdinů.

Za jeho rozhodnutí se tohoto defilé statečnosti a obětavosti lidí, kteří položili své životy za svobodu a existenci své vlasti a národů celé Evropy a vůbec celého světa účastnit, jsem mu byl vděčný, ale podvědomě jsem čekal, že nakonec přece jen úplně, nebo aspoň částečně (jak je jeho zvykem) ze svých postojů couvne (což se také stalo). Řeči prozápadních patolízalů o tom, že se nemohou účastnit přehlídky armády, která podle těchto zaslepených proamerických bláznů napadla jinou zemi, jsou k smíchu! Kolik zemí napadla od druhé světové války Amerika, Anglie, nebo Francie?! Proč přesto mohou tito patolízalové slavit v Normandii a nemohou v Moskvě?!

Náš pan prezident tak nakonec bude slavit v Polsku (které nám v roce 1938 vzalo spolu s německými nacisty naše pohraničí) pak doma 8 května, kdy slaví západní země Ruské federaci (předtím Sovětskému svazu) natruc, přestože nejméně 80% zásluh na porážce nacistů náleží SSSR a posléze tedy nástupnické Ruské federaci (kritici tvrdící, že spojenecká vojska mají stejnou, nebo větší zásluhu než Rudá armáda, by si měli dát tu práci a nastudovat si množství techniky a vojáků bojujících na východní a západní frontě) a nakonec pan prezident Zeman přijede do Moskvy, kde však místo účasti na vojenské přehlídce, bude někde v kuloárech tlachat se slovenským premiérem o nesmrtelnosti chrousta!

Je mi smutno, že už tak dlouho neměla naše republika za prezidenta člověka, na kterého by mohl být národ hrdý! Posledním takovým člověkem byl muž, který se svými vojáky k porážce nacismu sám přispěl, muž, kterého bychom 9.5.2015 na tribuně vedle prezidenta Ruské federace mávat vojákům armády, jejíž předci dali naší zemi svobodu a mír (kdyby byl ještě prezidentem naší země) určitě viděli! Proto prosím všechny lidi s rovnou páteří, kteří budou slavit den vítězství ve stejný den, kdy Rudá armáda osvobodila naše hlavní město, aby nezapomněli uctít také památku hrdinného antifašistického bojovníka, armádního generála a prezidenta republiky Ludvíka Svobody a všech jeho mužů, kteří nám přinesli život a vítězství společně s vojáky Rudé armády!

Ladislav Kašuka.

Facebook komentáře