Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Naděje umírá jako poslední...

Hodnocení uživatelů:  / 7
NejhoršíNejlepší 

Dnes jsem se byl po dlouhé době projít podél Labe. Před pár lety tam vichřice porazila strom a zůstal po něm jen velký pařez. Dnes jsem zjistil, že nějaký kazisvět ten pařez osekal a potom podpálil. Zůstalo jen zčernalé mrtvé torzo, kdysi krásného a silného stromu, který zdobil břeh velké řeky.

Bylo mi z toho pohledu smutno a tak nějak to evokovalo to, co cítím k naší zemi, nebo spíše to, čeho se bojím, že se jí může v budoucnu stát.

  • nadeje-umira-jako-posledni
  • nadeje-umira-jako-posledni
  • nadeje-umira-jako-posledni
  • nadeje-umira-jako-posledni

Po několika stovkách metrů, jsem však narazil na druhý pařez, který zůstal po stromu, který před lety potkal stejný osud, jako ten první. Tento pařez, však žádný kazisvět neosekal a nepodpálil, takže přestože byl původní strom zlomen a zcela zničen, z jeho kořenů časem vykvetl nový život. Stejné to může být i s naší zemí!!!!! 

Nezáleží na tom, že se naše země stala levnou německou montovnou, kde dělníci dřou za třetinové mzdy oproti dělníkům ze čtvrté velkoněmecké říše. Je jedno, že je naše země rozkradená a politici ze stran, které se střídají u vlády již od roku 1989, nebo oligarchové, kteří se dali na politiku, zaprodali naši suverenitu a rozdali české podniky, které dříve vyváželi zboží do celého světa cizincům!!!

Je fuk, že malá, leč nafoukaná, arogantní, a o své neomylnosti pevně přesvědčená část národa pohrdajíce demokracií, kterou navenek sama hlásá, protestuje a demonstruje, když ve svobodných volbách vyhraje, ať už v krajích, v parlamentu, nebo na hradě někdo, kdo se jí nelíbí. Jen tím dokazuje, že opravdová demokracie, kterou má být vláda lidu, je jim zcela nevlastní a cizí!!!

Jediné, na čem záleží jsme MY!!! Poctivá pracující většina, která miluje své rodiny a kamarády a cítí se spjatá se svou rodnou zemí!!! My jsme ta sůl země, která svýma rukama vytváří hodnoty, které pak páni politici společně s nadnárodními korporacemi rozkradou. My to všechno můžeme změnit, pokud se přestaneme chovat jako otroci, roztrhneme okovy a řekneme DOST!!!!

Musíme se přestat bát lží ekonomů o tom, že nemůžeme opustit EU!!! Světový trh je obrovský a naše země může opět začít vyvážet do Ruska, Afriky a Asie. Zemí, které rádi koupí naše zemědělské plodiny, tramvaje, lokomotivy, sklo, traktory, náklaďáky, zbraně, lithium a uran, je spousta a nebudeme už svazováni žádnými limity a příkazy z Bruselu!!!! Je jen potřeba natáhnout ruku a vzít si naši zemi zpět dříve, než jí jako ten první pařez ti samí přátelé a spojenci, co jí jako kus masa v roce 1938 darovali Hitlerovi „spálí na popel“.

Zkusme si opět začít věřit... NADĚJE UMÍRÁ POSLEDNÍ...

Ladislav Kašuka.

Facebook komentáře