Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

DRUHÁ REPUBLIKA - PŘÍPRAVA NA NACISTICKOU OKUPACI:

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Po zradě našich západních spojenců v Michově 1938 a odtržení třetiny území Československa, vznikla poté, co prezident Beneš odešel do Anglického exilu na krátký čas tzv. DRUHÁ REPUBLIKA řízená vládami g. Syrového a později vládou ministerského předsedy p. Berana..

  • druha-republika-priprava-na-nacistickou-okupaci

Tyto vlády a parlament, ve kterých měli většinu s fašismem sympatizující AGRÁRNÍCI, nebyly ničím jiným, než přípravou bezproblémového předání země nacistickému Německu. Jejich představitelé přijali celou řadu opatření, které měli zajistit hladký průběh ztráty suverenity zbytku okleštěné Československé republiky. Došlo k zákazu činnosti KSČ, k příkazu odebrání všech zbraní, které se nacházeli v držení obyvatelů země, nebo některých organizací (což velice ztěžovalo později v protektorátu odboj), ministr propagandy a později ministr bez portfeje, jeden z předků Václava Havla pan Hugo Vavrečka nechal zavřít příliš vlastenecká divadla, jako to Voskovce a Wericha a generál Rudolf Medek prohlásil veřejně o Benešovi, že svým protiněmeckým postojem a chováním se stává nepřítelem státu. Tyto vlády nic nedělali ani proti sílícímu klerofašistickému hnutí na Slovensku a povolili Slovenské republice autonomii, která nakonec vyústila 14.3. 1939 vyhlášením samostatného KLEROFAŠISTICKÉHO STÁTU (rozuměj státu řízenému fašistickými katolickými knězi).

Dnes jsou příslušníci těchto vlád oceňováni pomalu jako hrdinové, kteří řídili zemi jak nejlépe mohli a jejich činy jsou buď zamlčovány, nebo překrucovány a omlouvány okolnostmi. Nebyli však nic jiného, než kolaboranti, který zbytek země předali 15.3 1939 nacistům odzbrojený a demoralizovaný bez jakéhokoli pokusu o odpor. Dokonce zašli tak daleko, že předali nacistickým pohlavárům kompletní registr obyvatelstva se jmény, adresami a politickou příslušností, takže hned druhý den, to jest 16.3.1939 mohli nacisté spustit akci pod krycím jménem MŘÍŽE, při které bylo pozatýkáno na 500 největších protifašistických aktivistů, z velké části z již zakázané, ilegální KSČ, ale i z jiných stran a hnutí. Většina ze zatčených se konce války nedožila ...

Nenechme si proto o této době a těchto vládách nic nalhávat a přemýšlejme, čí příbuzní, potomci a pokračovatelé řídí náš stát od roku 1989.

Ladislav Kašuka.

Facebook komentáře