Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Amerika v Sýrii „hází zpátečku“, aby nebyly zásluhy na porážce IS připisovány hlavně Rusku!

Hodnocení uživatelů:  / 12
NejhoršíNejlepší 

V situaci, kdy Rusko zvyšuje v Sýrii svou materiální vojenskou pomoc Asadovi a vyjadřuje svou připravenost se fyzicky zapojit do boje proti IS, najednou USA mění všechny své dosavadní postoje.


V okamžiku, kdy návrhy ruského prezidenta Vladimíra Putina na vytvoření mezinárodní koalice pro boj proti Islámskému státu se zapojením ruské armády podpořila řada zemí celého světa, včetně Německa a dalších států Evropské unie, nezbylo americkým politikům nic jiného, než přehodnotit své dosavadní postoje.


Důvodem, proč tomu tak je, není nějaký náhlý záchvat americké mírumilovnosti a mezinárodní solidarity, ale strach z mezinárodní ostudy a z izolace, která by nastala v případě, že by Ruskem vedená vojenská koalice spolupracující se syrským prezidentem, porazila vojska Islámského státu bez zapojení ozbrojených sil USA!

  • amerika-v-syrii-hazi-zpatecku-aby-nebyly-zasluhy-na-porazce-is-pripisovany-hlavne-rusku

Tato obava je jediným pravým důvodem, proč USA ústy svého ministra zahraničí Kerryho najednou volá po jednání o konfliktu v Sýrii se zapojením Bašára Asada a netrvá na jeho okamžité rezignaci z prezidentského postu! 

Američané, kteří ještě před rokem naprosto odmítali s Asadem nejen spolupracovat, ale vůbec mluvit a kteří společně s Británií začali klidně bombardovat (podivně neúspěšně) jimi vybrané cíle na území svrchovaného syrského státu bez Asadova souhlasu, se nyní tváří jako mírotvůrci ochotní jednat s kýmkoli, kdo jim pomůže porazit IS! 

Nedivte se však té náhlé změně politického kurzu! Stačí si představit ten z ostudy ušitý kabát, který by musela Amerika hodně dlouho nosit, kdyby přes jejich protesty a neúčast americké armády v boji, Ruská federace sama, nebo v rámci nějaké koalice porazila teroristické hordy islámských extremistů v Sýrii a pak třeba nedej bože i v Iráku a Afghánistánu! 

Bylo by totiž logické, že v případě úspěchu ruského vojenského nasazení v Sýrii, by ostatní země ohrožované stejným nebezpečím, žádali příště pomoc jen od Ruské federace a nikoli od stranou stojícího USA! 

Tím by však Američané ztratili jak svůj vliv v regionu, tak jakoukoli prestiž, která jim v očích některých lidí ještě zbyla! 


Ladislav Kašuka.

Facebook komentáře