Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Vzestup patokracie na Slovensku

Toto se děje v naší situaci v této době na Slovensku. Podle Andrzeje Lobaczewskiho vzniká pseudorealita jako součást patokracie. Konečným účelem vytváření pseudoreality je síla, která vytvořila pseudorealitu poskytuje různými způsoby. Těch způsobů je hodně. Pseudorealita je vždy konstruována tak, že strukturálně upřednostňuje ty, kteří ji přijímají, před těmi, kteří ji nepřijímají. Zapadá to do aktuálního schéma událostí? Vysvětluje to pro nás něco důležitého?

  • vzestup-patokracie-na-slovensku

Přidat se k tomuto vyprávění, stát se místem pseudoreality je mnohem pohodlnější než hledání pravdy. Pseudorealita je prostě různými autory konstruována tak, aby strukturálně upřednostňovala ty, kteří ji přijímají před těmi, kteří ji nepřijímají a hledají a chtějí se držet pravdy. Je postaven zřejmým dvojím metrem a morálně-lingvistickými pastmi. Morální-lingvistická past je: Zachraňujeme životy! Kdo si klade kritickou otázku, zda je správný způsob, jakým k tomu chcete použít, tak je odpůrce života? Všimněme si, jak to dělá současný premiér. Každý, kdo s ním nesouhlasí, okamžitě označí vraha a pošle ho lopatou kopat hroby. Říká mu, že tančí na hrobech obětí infekce. Zachraňujeme životy a každý, kdo klade kritické otázky, je okamžitě označen za nepřítele.

Dvojité standardy v tomto ohledu vždy upřesní ty, kteří přijímají pseudorealitu před realitou a vždy znevýhodňují ty, kteří hledají pravdu. Psychiatr Andrzej Lobaczewski nám říká, že je třeba poznamenat, že ti, kteří vytváří pseudorealitu, jsou psychopatičtí lidé a ti, kteří přijímají pseudorealitu, jako by byla skutečná, už nejsou normální lidé. Vnímají pseudorealitu místo reality a čím důkladněji zaujmou tento klamný postoj, tím funkčnější psychopatii nutně projevují.

Opravdu si musíme dávat pozor na naše psychické zdraví, abychom přestali s tím, co se děje nyní. Vznik pseudoreality je každodenní součástí našeho života po mnoho měsíců. Je velmi obtížné udržet nejen rovnováhu, ale také udržet dostatečnou protilátku - protilátku na pseudorealitu a proti tlaku s ní spojené. Podle Andrzeje Lobaczewski se určitá část populace stává náchylnějším k patokracii, a to i do té míry, že se mohou stát místními, tak významnými, většina společnosti pseudoreality se alespoň hmyzem staví proti a hájí ji.

Je třeba říct, že tato většina nemusí být na začátku jasná, ale musí se postupně tvořit, uvědomit si, pochopit, že jsou součástí tohoto děje, těchto procesů, že jsou v konfrontaci s pseudorealitou a musí se navzájem posilovat.

MUDr. Igor Bukovský, PhD

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře