Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Válka, kterou nevidíte (Dokumentární, Velká Británie, 2010, 96 min., cz tit.)

USA je světový terorista číslo jedna. Jeho terorismus je horší, než terorismus a agrese nacistického Německa. Stále stejná písnička. Útok pod falešnou vlajkou a potom agrese na vybraný objekt s cílem získat nějakou strategickou a finanční výhodu. Však už to s historie dobře známe. Nevím, jak to cítíte vy, ale mě jejich lži už připadají tak trapné a průhledné.

Herci jako falešní teroristé, útoky proti vlastním lidem jako ten 11. září, napadání jiných států z důvodu že mají nějaké zbraně, které se potom nenajdou. Celé je to trapné, průhledné a směšné. Tento dokument ukazuje skutečnou pravdu o válce. Všechno utrpení je úplně zbytečné. Dá se to zastavit? Já myslím, že ano.

Jen si to musí každý uvědomit. Normální je neválčit a vlastenectví je úplně stejné jako jiný náboženský fanatismus. Všichni jsme stejní a jsme obyvatelé této planety, a proto si nebudeme ubližovat a zabíjet se. Až toto pochopíme, války ani utrpení už nebudou, protože už jsme tu zkoušku zvládli.

Navrhoval bych, ty kteří rozpoutávají války, odvézt na nějaký vzdálený ostrov s patřičnou výzbrojí a nechat je vzájemně po sobě střílet. Jenže ona by mezi nimi žádná válka nebyla, protože se všichni znají. Musíte pochopit, že vždy financovali obě strany konfliktu, který sami vyvolali a potom na něm zbohatli. Jen potřebovali lidi, co se proti sobě nechají poštvat. Vždy se jim to povedlo. Jen toto stačí prokouknout a je po válkách. Bude se to opakovat stále dokola, dokud to nepochopíme.
zdroj:zdravaplaneta.cz
--------------------------------

Zpovědi a převážně omluvy amerických novinářů a televizních reportérů za jejich "neomezenou důvěru" ve vládu.

Toto je vzkaz pro všechny novináře, včetně naší ČR. Je to vzkaz o tom, že by v sobě měli najít sílu a odpovědnost říkat veřejnosti pouze dobře ověřené informace. Je to velká obrana, jak zkoncovat s válkami všeho druhu a zkoncovat s intrikami mocnářů, kteří plánují zabíjení lidí pro svůj prospěch. Hájte si svou čest před veřeností, aby jste se za sebe jednou nemuseli stydět,. Můžete tak pomoci opravdovému míru a demokracii. Pomůžete tomu, že se přestanou zabíjet nevinní lidé a děti. Nenechte se manipulovat.

-----------------------------------------------------------

Dokumentární / Válečný

Velká Británie, 2010, 96 min

Režie: John Pilger

Další z řady mistrovských dokumentů novináře a režiséra Johna Pilgera volně navazuje na jeho předchozí snímek "The War on Democracy". Film se snaží velmi podrobně prozkoumat roli sdělovacích prostředků v utváření veřejného mínění a davového souhlasu ohledně válek a konfliktů vedených zejména vládami USA a Velké Británie za podpory spojenců - členů NATO. Podstatná část je věnována oficiální propagandě ohledně aktuálních válek v Iráku, Afghánistánu či Palestýně, ale ani na světových konfliktech či válce ve Vietnamu nezůstane nit suchá. Pilger zde zpovídá představitele nejmocnějších médií, armády či nezávislé novináře včetně například Juliana Assange (WikiLeaks). Závěr? Sdělovací prostředky kryjí a mnohdy i podporují ty nejhrůznější zločiny v historii lidstva.(oficiální text distributora)

 

  • valka-kterou-nevidite-dokumentarni-velka-britanie-2010-96-min-cz-tit

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře