Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Výzva k omluvě. Mattoni už není?!

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Don Pasquale přirovnal ASORKD k teroristické skupině. Asociace žádá omluvu. Přečtěte si výzvu, kterou asociace Donu Pasqualovi zaslala.

  • vyzva-k-omluve-mattoni-uz-neni

V Praze dne 30. srpna 2012

Done Alessandro Pasquale,

více jak rok jsme se ve vás pokoušeli probudit úctu k historickému dědictví této země. Když jste o některých památkách, které jsou součástí odkazu Heinricha von Mattoniho řekl, že pro vás žádnými památkami nejsou, nabídli jsme vám, že památky, které nechcete nebo pro ně nemáte využití, naše organizace převezme a postupně bude opravovat. Odmítl jste. Navrhli jsme vám také, abyste z každé prodané lahve věnoval 15 haléřů na konto záchrany památek v Kyselce. Této myšlence vyjádřilo podporu na šest tisíc hlasujících. Koneckonců, investoval byste do svého majetku. O přínosu PR vaší firmě ani nemluvě. Vše námi navrhované jste však odmítl.

Protože se ke kulturnímu dědictví v Kyselce dosud chováte jako barbar, pro kterého jsou prioritní jen peníze, rozhodli jsme se, že upozorníme veřejnost na to, jak památky, které jsou ve vašem vlastnictví, vypadají. Je jen na spotřebitelích, zda vám vaše vytoužené peníze za českou vodu dají nebo ne.

Proto jsme v minulých týdnech zkušebně koupili reklamu na třech pražských tramvajích a ve třech českých supermarketech.

Na dvou fotografiích je vyobrazen interiér Löschnerova pavilonu, který vaše společnost vlastní dvě desítky let a nechala jej přivést do současného otřesného stavu.

Nejen nás, ale i desítky občanů, kteří nás později kontaktovali, šokovalo vaše vyjádření pro MfDnes (iDnes.cz) ze dne 20. července 2012 a později 28. srpna 2012: „KMV protestuje proti dalšímu skandálnímu vydírání, účelové manipulaci veřejnosti a pomlouvání firmy ze strany aktivistů... Nátlakové akce ze strany ASORKD považuji za teroristické metody." K památkové asociaci jste dále uvedl: „Jejich cílem není záchrana památek v obci, ale likvidace úspěšné soukromé firmy, která zajišťuje práci většině obyvatel v lokalitě a podporuje ekonomický rozvoj celého regionu."

Pokud jste se dosud před občany svou ignorancí k památkám v Kyselce nezdiskreditoval, vyjádřením poskytnutým pro MfDnes se vám to podařilo dokonale. Slovník popisuje tyto teroristické metody: „bombové výhrůžky, bombové útoky, únosy osob a dopravních prostředků, držení rukojmí, vraždy, kybernetické útoky, použití chemických, biologických a teoreticky i atomových zbraní."

Ve vašem uvažování je tedy třeba doplnit další: „záchrana kulturního dědictví!"

Chceme vás ujistit, že nechceme „zlikvidovat úspěšnou soukromou firmu." Pokud se nezačnete chovat jako odpovědný podnikatel a budete se chovat i nadále jako zlatokop z divokého Západu, ujišťujeme vás, že si „úspěšnou soukromou firmu" zlikvidujete sám.

Protože jste nás přirovnáním k teroristům urazil a ASORKD svým vyjádřením poškodil dobré

jméno, vyzýváme Vás, abyste do tří dnů od doručení této výzvy zveřejnil omluvu na www.mattoni.cz a na www stránkách mediální agentury, která vás zastupuje, ve znění:

„Omlouvám se Asociaci sdružení pro ochranu a rozvoj kulturní dědictví České republiky (ASORKD) za to, že jsem její mediální aktivity upozorňující na zchátralé kulturní památky ve vlastnictví Karlovarských minerálních vod nazval teroristickými metodami, čímž mohli čtenáři Mladé fronty Dnes a zpravodajského serveru iDnes.cz nabýt dojmu, že ASORKD je teroristická organizace. Alessandro Pasquale, generální ředitel společnosti Karlovarské minerální vody."

Tuto omluvu nechť také zveřejníte do 30dní od doručení výzvy na titulní straně karlovarské přílohy MfDnes a do 30dní od doručení této výzvy po dobu jednoho týdne v komerčním prostoru na www.idnes.cz.

Pokud tak neučiníte, budeme se proti vašemu vyjádření bránit soudní cestou.

S pozdravem,

Pavel P. Ries

Prezident Asociace

 

http://www.zachrante-lazne-kyselka.cz/

Facebook komentáře