Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

ŠOKUJÍCÍ ZMĚNA aneb ještě státní nebo zase zemská hranice?

ČR je asi již 17. spolkovou zemí Německa - viz přílohy


Byli jsme našimi známými mailem upozorněni na mediálně neprezentovanou změnu nápisů na hranicích z Bavorska do ČR, kde na cedulích již není uvedeno Staatsgrenze (státní hranice ČR), nýbrž Landesgrenze (zemská hranice).

Toto označení se používalo za Rakousko-Uherska až do r. 1918 (viz. např. starý hraniční kámen v Pyhrabrucku), poté opět za protektorátu, tj. v době, kdy ČR nebyla samostatným státem, nýbrž součástí cizí velmoci.

  • sokujici-zmena-aneb-jeste-statni-nebo-zase-zemska-hranice
  • sokujici-zmena-aneb-jeste-statni-nebo-zase-zemska-hranice
  • sokujici-zmena-aneb-jeste-statni-nebo-zase-zemska-hranice

V současnosti se opět ze strany Německa začalo používat původní označení. Obáváme se, že nejde o pouhé slovíčkaření, ale o hlubší symboliku, která oficiálně zviditelňuje podřízení Česka Německu a to jak v ekonomické, tak i v politické rovině.

Jinak řečeno, ze strany Německa jsme vnímáni pouze jako "Land" (obdobně jako kterýkoli z Bundeslandů), nikoli jako "svrchovaný stát" - navíc v roli pro Němce výhodné montovny, kde čeští zaměstnanci německých firem pobírají pouze čtvrtinové až třetinové platy...

Tak se nám zdá, že se něco po sametové revoluci zvrtlo - vždyť už nejméně 15 let jsme na tom měli být stejně jako nejvyspělejší německé Bundeslandy!

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře