Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Šokující zjištění Lipovské: Syn poslankyně za TOP 09 měl kšeft s ČT v den jejího odvolání z Rady ČT

Česká politička a bývalá členka Rady České televize Hana Lipovská na svém facebookovém profilu poukázala na to, že syn poslankyně Olgy Sommerové v září podepsal smlouvu se ředitelem ČT Petrem Dvořákem.

Stalo se to ve stejný den, kdy samotná Sommerová prosadila ve Sněmovně odvolání Lipovské z Rady ČT.

  • sokujici-zjisteni-lipovske-syn-poslankyne-za-top-09-mel-kseft-s-ct-v-den-jejiho-odvolani-z-rady-ct
 
Dne 17. září letošního roku ekonomka a politička Hana Lipovská přišla o své místo v Radě České televize, kde působila od 27. května 2020. Stalo se tak poté, co dolní komora českého parlamentu schválila návrh poslankyně klubu TOP 09 Olgy Sommerové, která dlouhodobě usilovala o odvolání Lipovské kvůli tomu, že ta se chystala kandidovat v říjnových sněmovních volbách.
 
Podle Sommerové politické angažmá Lipovské mělo být v protikladu s českými zákony, a to kvůli údajnému střetu zájmů a etické kolize jednání Lipovské v souvislosti s její kandidaturou za Volný blok.
 
Nebylo to však jedinou zajímavou událostí toho dne, které bylo spojeno s poslankyní Sommerovou, respektive její rodinou. Hana Lipovská na svém Facebooku informovala o tom, že dne 17. září syn Olgy Sommerové měl osobně uzavřít smlouvu se ředitelem ČT Petrem Dvořákem.

„Náhody se dějí. Olga Sommerová naponěkolikáté uspěla 17. 9. s mým odvoláním z Rady ČT a 17. 9. podepsal generální ředitel ČT Petr Dvořák osobně smlouvu s Jakubem Sommerem, synem paní poslankyně - údajně v hodnotě 10 milionů Kč. Doufejme, že ten film bude stát za to!” ironicky podotkla bývalá radní ČT.

Peníze koncesionářů

K celé situaci se vyjádřil i publicista Petr Brandtner, který vidí přímou souvislost mezi snahami odvolat Lipovskou a zájmy rodiny Sommerové. Podle Brandtnera, Lipovská měla být trnem v oku těch, komu vadila její činnost v Radě České televize, zvlášť její přísné postoje vůči hospodaření ČT.

„Lipovská totiž jako jediná z radních důsledně kontrolovala hospodaření České televize včetně financování koprodukční výroby, což by každý, komu leží na srdci hospodárnost veřejnoprávní televize, měl vítat. Ne tak dokumentaristka Sommerová, poslankyně klubu TOP 09… Sommerová nakonec svého dosáhla. 17. září prosadila spolu s ostatními „demokraty“ v Poslanecké sněmovně odvolání Lipovské za to, že si dovolila kandidovat v parlamentních volbách,” uvedl Brandtner.

Dále poukazuje na dvojí metr Sommerové, která dříve ignorovala politické aktivity jiných radních. „V minulosti ovšem režisérka Sommerová tak přísně na ,nezávislost’ ČT nedbala. Pokud člen Rady ČT kandidoval do Poslanecké sněmovny třeba za ODS, nechávalo ji to v klidu,” zdůraznil.
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře