Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Když to nejde po dobrém (tedy po našem), půjde to po zlém (taky po našem)

  • bata-blog
Rozumím tomu, že při existenci dvou diametrálně se lišících koncepcí, pojetí, notabene ideologického zaměření, dosáhnout shody nebývá snadné, spíše velmi obtížné.

Způsob, jakým zapózovali politici ODS při jednání ve sněmovně je však přece poněkud nestandardní a především drzé a nezdvořilé je cynické ohlupování občanů tvrzením poslance  Nečase, který se již po několikáté trestuhodně odvolává na občany, když tvrdí, že, cituji:

„To, co předvádí ČSSD a komunisté, že za peníze daňových poplatníků tady chtějí až do května vést nezodpovědně volební kampaň, která může stát desítky miliard korun, to nemůže pokračovat. Je naší zodpovědností vůči této zemi, abychom tomu zabránili," uvedl Nečas. Odmítl přitom, že obstrukce ODS ve Sněmovně přijdou daňové poplatníky na velké peníze. Za tří až čtyř týdenní schůzi poslanců podle Nečase každý daňový poplatník zaplatí šest korun. Pokud by ale byly přijaty návrhy levice, Nečas tvrdí, že by každý občan zaplatil šest tisíc.

Nejsem absolvent žádné matematicko-fyzikální univerzity či jiného druhu vysokého vzdělání, přesto břitké počty pana Nečase mne uvádí v úžas. Jak dlouho by asi musel normální člověk vypočítat jím (Nečasem) uvedené výsledky dopadu toho kterého projednávání, když na jedné straně mu vychází výsledek 6 korun (slovy šest korun) v případě, že bude sněmovna skákat podle ODS, zatímco v případě režie ČSSD a komunistů by jednání vyšlo už na 6.000,-korun (slovy šest tisíc korun) na občana. A ještě cynická poznámka Nečase navrch: „ Pro daňového poplatníka to vychází jako plusové, protože ušetří 5994 korun," tvrdí Nečas v případě, že by jednání probíhalo v jejich režii.

Zarážející jsou však jiná slova, doložená ciframi: „Pokud my bychom nedělali to, co děláme (rozuměj zablokování projednávání bodů, navrhovaných ČSSD a KSČM), tak to bude i s úroky stát okolo padesáti až šedesáti miliard korun. To znamená, že všichni v této zemi včetně dětí zaplatí šest tisíc korun.

Znamená to, že tří až čtyřtýdenní zasedání (nezmiňuji jednání, to bych se rouhal) dolní komory parlamentu přijde na cca 50-60 miliard? Proboha, co stojí tolik peněz, snad ne ty hádky, osočování, odmítání, napadání, protesty, přestávky, obědy, konzumace u barů a výčepů a nevím co ještě (ještě samozřejmě platy, ty jsou opravdu enormní a mohou výdaje hodně ovlivnit!)? A to si ještě dovolí navrhnout nezasedat (kromě výjimek), až do května, tedy do voleb, přičemž budou brát plné platy i s náhradami? Neměli by to být oni, co by měli krátit své platy a uhradit (místo braní náhrad) zmařené jednání sněmovny?

Dosavadní obstrukce, které ODS praktikuje již delší dobu, pan Nečas taktně „okecal". Chápu,že se jim projednávání některých bodů programů, navrhovaných levicí (ČSSD,KSČM) nezamlouvají, nicméně v tomto případě dostává jimi samotnými proklamovaná demokracie pěkně na frak. Než by umožnily (demokraticky) projednání navrhovaných bodů jednání, z obav prohry a tím i prohlasování  ve prospěch levice, zbaběle činí obstrukce a když už není vyhnutí, vyzývají k ukončení všech rozjednaných schůzí dolní komory parlamentu, ergo kladívko, aby  Poslanecká sněmovna až do voleb již nezasedala. Hloupé, ale účelné, říká si zřejmě modré ptactvo. Nemyslím, že je to hloupé ani účelné, spíše drzé a nepraktické, protože si tím jednak moc nepomůžou, stejně jako jim to na bodech popularity nepřidá.

Nemohu však uvěřit tomu, co vypustil z úst (chce se mi napsat z huby,ale zdržím se) pan Nečas. Buďto je tak nadaný matematik, že  těsně před svým vystoupením, kde vypotil tato hausnumera, si vše dovedl do koruny spočítat (v případě, že je to relevantní výpočet, pak Bůh s námi a zlí pryč), nebo lže, až se práší. V případě, že mluví pravdu (čemuž nevěřím, protože on mluví pravdu jen v případě, že se zmýlí), pak to znamená že: za a) jednání poslanců dolní komory parlamentu za deset měsíců v roce by hrubým odhadem přišlo na 500 až 600 miliard! To jsou, bratru, dvě třetiny státního rozpočtu! Tomu máme fakt věřit? Za b) proč se vždy odvolávají na občany, že to mají platit? Oni jsou snad příčinou obstrukcí a problémů, které zaviní poslanci? To už je opravdová neomalenost a drzost zvláště těch, kteří se tím ohánějí.

Takové jednání lze považovat za vydírání a zastrašování občanů, protože těmito informacemi se snaží občany přesvědčit (ukecat), že pokud nebudou podporovat snahy ODS, pak na to doplatí každý občan 6000 korunami na hlavu. Pokud je tu ovšem něco „na hlavu", pak je to jednání představitelů ODS. Protože ať nad tím přemýšlím jak chci, nemohu uvěřit jedné, ani druhé cifře, notabene tvrzení, že to zaplatí každý občan ČR včetně nemluvňat. Doporučoval bych před každým jednáním poslanecké sněmovny hodně, ale opravdu hodně a důkladně provětrat sál sněmovny. Jednak čerstvý vzduch zchladí rozpálené hlavy, ale také osvěží mysl. Jednoho i druhého je zapotřebí víc než dost - pro všechny!  Možná by bylo dobré chtít po panu Nečasovi doložit své výpočty, nebo omluvu. Zdá se mi to však, s ohledem na jejich do nebes volající aroganci, jako pošetilé.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře