Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Jeden „kokot“ v TOP09 nestačí?

TOP09 je proslavená nejen jejím zakladatelem knížetem Schwarzenbergem, ale i jejím spoluzakladatelem a druhým mužem v pořadí Kalouskem, alias „kokotem“, jak se sám Kalousek označuje. Význam tohoto slova snad není nutné blíže vysvětlovat, nicméně už toto „samonazvání“ se tímto údem je od Kalouska stejně kontroverzní, jako nazvat někoho bezdůvodně „fízlem“.

Prostě, Kalousek si nevidí do úst a využívajíc naší pomyslné demokracie si myslí, že může úplně všechno.

  • jeden-kokot-v-top09-nestaci

TOP09 má však ještě jednu zajímavou postavičku, která svými duchaplnými názory může konkurovat „kokotovi“ Kalouskovi. Tou postavičkou není nikdo jiný než obdivovatel obou jmenovaných a vysoce výkonný rektální alpinista, slavný představitel STAN pan Petr Gazdík. Pokud by nebylo někomu jasné oč jde, pak se nabízí jeho pozoruhodné konstatování, které je jako by (bez vady řeči) říkal sám Schwarzenberg. Zde:

„Z toho, co vidíme kolem sebe, je zřetelné, že jsme se ještě se svou komunistickou minulostí stále nedokázali vyrovnat. V pátek zazněla řada myšlenek například o tom, že v Bundestagu by 25 let od konce druhé světové války něco takového nebylo možné. Německo se umělo vypořádat s nacisty. My se s komunisty vypořádat neumíme.“

„Ve čtvrtek jsme řešili, zda někomu, kdo v roce 1989 mlátil ženy a děti obuškem na Václavském náměstí, se může, nebo nemůže říkat „komunistický fízl“. Sněmovna se k tomu neuměla postavit“.

„Premiér je schopen svými výroky v souvislosti s krizí na Ukrajině vyměnit svobodu za export našich potravinářských výrobků. Považuji to za krátkozraké a hloupé. Není úplně otřepaná fráze, když se říká, že národ, který se nepoučil ze své vlastní historie, je odsouzen si ji zopakovat.“

„Rusko nedodržuje smlouvy, vojensky se vměšuje do krize na Ukrajině. Něco velmi podobného se dělo v Sudetech v České republice. Když si vezmu projev Hitlera v Mnichově v roce 1938, tam také nabádal sudetské Němce k tomu, aby vyháněli české obyvatelstvo ze Sudet. Situace se na Ukrajině opakuje. U nás se opakovala v roce 1968. Trpíme ztrátou paměti“ .

Další duchaplné, nevšední a mimořádné věty, které vyřknul, není třeba komentovat. K těm výše citovaným, nechť se na mne politici a sám Gazdík zlobí nebo ne, nemohl pronést nikdo jiný, než naprostý demagog, politický úchyl, zkrátka kokot! Zde jsou důvody, proč jej takto hodnotím:

V prvním případě, kdy se pan Gazdík uchyluje (stejně jako velmi často jeho idol Schwarzenberg), ke srovnávání s minulostí, notabene s Německem, které se prý umělo vyrovnat s nacisty. To je sice pravda, ale dodnes v Německu jsou a působí v politice i bývalí komunisté, jen se jinak jmenují (z bývalé PDS a WASG je nyní DieLinke = Levice). Vadí to někomu? Nevadí! Gazdík připomíná projev Hitlera a v něm nabádání sudetských Němců k vyhánění Čechů ze Sudet, tuto skutečnost aplikuje na situaci na Ukrajině. Proboha proč? Kdo koho na Ukrajině vyhání nebo chce vyhánět? Snad ne Rusko Ukrajince? Pan Gazdík se dál posunuje do roku 1968, kdy se u nás zase něco opakovalo. Co se opakovalo a co tím chtěl Gazdík říct, už neříká.

Pan Gazdík o sobě prohlašuje , že už je v politice nějaký ten pátek. Podle jeho blábolů to však vypadá, jako by tam byl týden. Pokud tvrdí, že trpíme ztrátou paměti (velmi oblíbená fráze K. Schwarzenberga) potom pan Gazdík trpí totální ztrátou intelektu, rozumu, soudnosti a relevantnosti. Jenom takový člověk může vypustit z úst takové strašné zhovadilosti o tom, že někdo v roce 1989 mlátil ženy a děti obuškem na Václavském náměstí, aniž má jediný relevantní důkaz, jiný kokot tohoto člověka nazve„fízlem“, ač pro to nemá rovněž jediný pádný důkaz. Málo toho, pan Gazdík kritizuje pana premiéra za to, že na úkor svobody chrání naši ekonomiku (rovněž oblíbené téma pana knížete s dovětkem, že je potřeba přinášet oběti), místo aby se vstřícně, s nemalou pokorou, podbízel vojenským, potažmo ekonomickým zájmům USA a EU.

Je hodně ubohé a nechutné, když pan Gazdík (a že není sám) srovnává předlistopadové komunisty s fašisty. Jestliže pan Gazdík papouškuje obehraná slova K. Schwarzenberga o ztrátě paměti, pak to bude nejspíše pravda. Pan Gazdík má sice pro své konstatování na mysli jistou část naší veřejnosti, které se týká komunistická minulost. Nicméně stejně tak platí o lidech z TOP09, ODS či KDU-ČSL kteří ztrácí (pokud ji už úplně neztratili) paměť o tom, kde a ve které nemocnici se narodili, kde chodili do školy, kde si hráli, kde bydleli, kam chodili nakupovat, kam chodili na pivo nebo se bavit, do kterého kina chodily, do kterého zdravotního střediska chodili bezplatně k lékaři, pro léky bezplatně do lékárny, ve které nemocnici je bezplatně léčili, chodili pro knihy do čítárny, pracovali ve fabrikách, družstvech, institucích, ústavech, jakým vlakem jezdili z jednoho konce republiky na druhý, kdo stavěl domy, silnice, školy a nemocnice atd.

Pak stojí za připomenutí: byli to ti zločinní komunisté, podle některých (advokát Sokol a další) dokonce vrazi a zloději. Tito vrazi a zloději většině vám starším, dámy a pánové, vy namyšlení, proradní chamtivci, umožnili to, že jste tam, kde jste! Vám politikům je to však pořád málo, proto se snažíte otáčet svou pozornost a zraky na Západ, od kterého si slibujete ještě větší možnosti, jak své voliče ohlupovat a zneužívat! Vy se vidíte ve svém idolu Schwarzenbergovi, ale ten vás jen tahá za nos, ten bude-li nejhůře, na vás všechny hodí bobek! To už je ale vaše věc, ale občany ve svých plánech vynechte, pane Gazdíku a vy oststní! Nakonec dobrá rada panu Gazdíkovi: zvažujte víc svá slova, buďte originálnější, dokládejte své tvrzení důkazy! Dříve myslete, potom mluvte, prospěje Vám to, nebude tak trapný!

(Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Kratkozrake-a-hloupe-Gazdik-se-oprel-do-premiera-kvuli-Ukrajine-a-Rusku-336878).

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře