Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

ČT4 Sport, „nejlepší“ sportovní kanál na světě

  • bata-blog
Bývaly doby, kdy jsme neměli možnost sledovat tolik TV programů, jako dnes. Nutno podotknout, že mezi těmi všemi, které lze dnes „naladit" nebo „chytit", by měly hrát prim veřejnoprávní televize ČT1 a ČT2.

Bohužel tomu tak není a to ještě, aby ČT posílila svou image, rozšířila své vysílání o dvě sesterské stanice ČT4  a ČT24. Pomineme-li naprosté vakuum výsadního obsahového zaměření, zvláště ve zpravodajské oblasti ČT, sportovně naladění diváci upírají svou pozornost na vysílání ČT4sport jakožto kanál, zaměřený především na sport, s nadsázkou uvedu „všeho druhu". V této souvislosti nelze nepřehlédnout šéfredaktora sportovní zpravodajství Otakara Černého, doyena televizní schátralosti české, a ještě dříve československé televize.

Není to tak dávno, kdy se veřejnoprávními médii, tj. v TV a tisku, propíralo neúspěšné uspřádání MS v lyžařském sportu v Liberci, kde totálně propadla Kateřina Neumanová. Ne jako sportovkyně, ale jako hlavní manažerka MS. Po zásluze, dluh který po sobě zanechala není maličkost a dojem z celého mistrovství rovněž ne každého nadchl. To se někdy stává, i  mistr tesař se utne, ale u K. Neumanové, ačkoliv není ze svého maléru zdaleka venku, se díky jistým vlivným kruhům podařilo vytáhnout ji zase na pomyslné výsluní, a tak se stalo, že byla „dosazena" na docela mimořádný post. Marné, Katka je ještě pořád paní „Někdo". Pro jeden neúspěch, i když co do objemu či výše finančního  deficitu (dluhu) z Libereckého mistrovství nepřehlédnutelného, je přece jen především sportovkyně světové extratřídy, vezmeme-li v úvahu výrazné úspěchy v její sportovní kariéře a reprezentaci ČR. Proč to ale připomínám? Protože Katka, přes jeden neúspěch, byla ihned středem zájmu a byla de facto odepsána, odstřelena, zdiskreditována jako neúspěšná manažerka, která nezvládla svou roli. Roli, na kterou nebyla připravena, jen si na ni troufla a poněkud přecenila své síly a schopnosti. Nepochybně to nebyla jen její vina, ale to dnes nikdo neřeší, obětní beránek se našel, nač to pitvat.  Pro ni samotnou to byla škola, chybami se člověk učí i když nevěřím, že by se kdy vrátila do stejné role, na to  jí snad jedna taková zkušenost stačila.

Vrátím se však k výše zmíněnému Otakaru Černému, člověku, který je depozitním inventářem ČT ve sportovním zpravodajství, zastávající velmi lukrativní místo. Nejsem novinář, nikdy jsem se hlouběji o personalistiku ČT nezajímal, ale sleduji TV, čtu noviny či jiné případné zdroje, aby se mi dostal slechu několikanásobný „šum" kolem jeho osoby. Lze-li jej tak nazvat, je O.Černý poněkud kontroverzní osobou, černým koněm, osobou, která toho zřejmě ví a pamatuje víc, než by bylo asi zdrávo. O nějakých výrazných zásluhách však, vzhledem k šumům k jeho osobě, nemůže být řeč. ČT4 si totiž pod jeho vedením vysloužila označení nejlepšího českého sportovního kanálu, ale podzemního, kde se pouštějí „splašky" (označení pro archiválie). Proto, ač pán v letech (nikoli na lyžích), se stále drží na významném postu ČT, ačkoliv zmíněné šumy by daly tušit, že by měl být už dávno „odejítý". Poslední extempore, kterého se dopustil dokazuje, že domácí bačkory, deka, případně fajfka a houpací křeslo u něj doma na něj netrpělivě čekají.

ČT4 sport měl ve svých plánech mj. i přímý přenos Jizerské padesátky, konané v neděli 10. ledna 2010. Měl, ale nebylo tomu tak, protože pan Černý a jeho ČT4 „zkolabovali". Nikoliv zdravotně, ale pracovně. Místo přímého přenosu tohoto závodu na ČT4, téměř po celou dobu nedělního reálného závodu běžel loňský záznam tohoto slavného závodu. Za vzniklou situaci je, či byl odpovědný právě pan Otakar Černý. Pro realizaci přenosu měl pan Černý údajně nachystány dvě varianty. Pro neuskutečnění té první mělo prý  mělo být důvodem špatné počasí a letový  řád prý neumožnil start vrtulníku, který měl přenos zajišťovat (přímí účastnící však tvrdí, že počasí bylo normální, pro start vrtulníku vhodné). Druhá  připravená varianta byla, podle pana Černého „bez", rozuměj bez vrtulníku. Avšak ani ta nebyla použita. Uděláme-li si sumarizaci těchto dvou variant měli bychom  podle O. Černého konstatovat, že „ta první varianta kvůli letovému řádu nemohla být uskutečněna, na druhou variantu není odpověď".  (nebyla totiž použita). Pokud ovšem pan Černý neměl na mysli jako „druhou variantu" vysílání záznamu z loňského ročníku. Jak důmyslné ohlupování diváků a dodejme, že dojem měl umocnit na záznamu uvedený titulek „ŽIVĚ". Pravda, živě to bylo, ale  v době, kdy byl závod živě snímán a přenášen, tedy o rok dříve. Rozhodně tento propadák nezachránil ani několika málo minutový přímý přenos, který se uskutečnil v době, kdy už se de facto finišovalo do cíle. Jak se k tomu postaví vedení ČT? Nechejme se překvapit.

Možná, že někomu nepřijde tento kiks ČT4 sport, vedený panem O. Černým za nějak důležitý, ale sportovní divák ví své, takový či podobný kiks nebyl první a lze jen doufat, že byl poslední. Při představě, že by šlo o přímý přenos jiné sportovní události většího významu (i když Jizerská padesátka není žádné „béčko") s případným přenosem do jiných TV intersítí, byl by to od pana Černého „průser téměř mezinárodní".  Ale jak lze tušit, O. Černého nemůže nic, slušně řečeno, naštvat s dovětkem, on je splachovací. Jeho senilita a možná i jiné příznaky stáří a „přepracovanosti" by měla být dost vážným důvodem vedení ČT, aby mu sdělila : děkujeme, odejděte! Ani ne tak kvůli jemu samotnému, jako kvůli divákům. Ti si fakt zaslouží lepší sportovní programy a přenosy a že je jich dost a  dost. Ale na jiných kanálech.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře