Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Jan Švejnar zase chytračí

  • svejnar
Jako se švábi scházejí na pivo, tak se pan Švejnar schází k prezidentským volbám v ČR. Zatímco švábi se scházejí sami se sebou, pan Švejnar obvykle dorazí tak nějak sám o sobě, neznalý aktuální situace v zemi a překvapen účinkem svých neuvážených slov.

Jako v roce 2008, tak i letos přichází a hned šlape vedle. Letos nejprve s přehledem odkopl politiky ČSSD, kteří v něm hledali svého kandidáta, neboť žádného nemohou najít v rukávu a jako nečekanou kartu ho vytáhnout. Pro ČSSD to tedy znamená hledat dále.

Pro pana Švejnara to znamená, že si kopl do jediné politické strany, která byla ochotna ho jako svého kandidáta vystavit. To by nebylo to nejhorší, kdyby navíc pan Švejnar pozdě, ale přece nezjistil, že podle předvolebních průzkumů ČSSD válcuje ostatní politické strany. Co teď?

Teď se tedy radují odpůrci pana Švejnara, protože u ostatních politických stran nemá šanci, tam se bije zájemců více, a jinak se národ raduje z neštěstí oranžových šál, kdy dostali košem od jediného svého možného kandidáta na prezidentský úřad.

Pro pana Švejnara však může být zadostiučiněním alespoň to, že se mu určitě nestane to, co kdysi panu Zemanovi. Toho si navrhli spolustraníci z ČSSD, zatímco jiní spolustraníci tak dlouho kalili vodu, až nakonec proti všem předpokladům zvítězil protikandidát Klaus.

Na panu Švejnarovi je velmi nepěkná ta vlastnost, že se ukáže vždy až před prezidentskými volbami, přijde poučovat, avšak i laik brzy zbystří a zjistí, že pan Švejnar plácá tak trochu mimo mísu, pak někoho významného naštve, nechá se usvědčit z několika účelových lží a nakonec odjede, aniž by se slušně rozloučil.

Lišáci chytračení Jana Švejnara asi občany příliš neosloví, a tak zůstane další figurou, kterou většina občanů nechce vidět na prezidentském úřadě. Většina občanů má asi už i plné zuby jeho poučování, které pouští do kamer, je-li pozván do TV, proto snad bude lepší, ani ho lidem nenastrkovat do OVM, Partie a snad ani ne do Hyde Parku.

Je to tak těžké pochopit, že lidi uvěří spíše tomu, kdo se tady s nimi cachtá v našem českém rybníčku? Když píšu „cachtá", tak myslím „cachtá". To znamená, že ten, kdo se povaluje na výsluní s doutníkem v zubech a pohrdavým úšklebkem ve tváři pozoruje, jak se ti takzvaní obyčejní lidé cachtají, jejich hlasy nedostane.

Ten, co přichází občas radit z daleka, ten také ne. Já vím, opakuji se, ale to proto, že pan Švejnar to na po prvé nepochopil a opět zkouší chytračit.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře