České nezávislé zpravodajství - Czech Free Press https://www.czechfreepress.info/ Wed, 10 Aug 2022 11:58:26 +0200 cs-cz Kapitola třetí: Krym https://www.czechfreepress.info/ladislav-kasuka/kapitola-treti-krym.html https://www.czechfreepress.info/ladislav-kasuka/kapitola-treti-krym.html
kapitola-treti-krym

V autonomní republice Krym s obavou sledovali dění v Kyjevě již od prvních násilných střetů. Krym, po celou dobu deklaroval podporu a věrnost legitimnímu prezidentovi a vládě, zvoleným v celonárodních svobodných volbách. Po celou dobu odmítal pokusy o svržení legitimních zastupitelů Ukrajiny a stavěl se proti násilným pokusům o převzetí moci v Kyjevě, i proti separatistickým tendencím Lvovské a Zakarpatské oblasti, které deklarovali již v únoru 2014 svou nezávislost vůči legitimní vládě a ukrajinskému státu.

]]>
ladislav kašuka Hlavní Ladislav Kašuka Blogy Wed, 10 Aug 2022 11:40:42 +0200
NEDĚLNÍK ADAMA B. BARTOŠE (96): PROČ NEPOTŘEBUJEME LIBERÁLNÍ DEMOKRACII? https://www.czechfreepress.info/vase-free-zona/nedelnik-adama-b-bartose-96-proc-nepotrebujeme-liberalni-demokracii.html https://www.czechfreepress.info/vase-free-zona/nedelnik-adama-b-bartose-96-proc-nepotrebujeme-liberalni-demokracii.html
nedelnik-adama-b-bartose-96-proc-nepotrebujeme-liberalni-demokracii

Vítám vás u svého nedělníku a půjdeme rovnou k věci. Současný režim liberální demokracie sám sebe označuje za nejlepší společenský systém (znáte ty „výmluvy“ – demokracie není ideální, ale nic lepšího nebylo zatím vynalezeno apod.), všechny ostatní konkurenční systémy haní, špiní a pomlouvá (kdo není liberální demokrat je rovnou extrémista, fašista, stoupenec diktatury apod.) a dost často má i tendenci je „napravovat“, čili tu svou slavnou demokracii „vyvážet“.

A třebaže máme neustále nějakou krizi, covidovou, migrační, energetickou či já-nevím-jakou, které mají všechny jedno společné – a to, že je liberální demokracie nedokáže zvládat a řešit – nikde stále nevidím a neslyším debatu o tom, zda je liberální demokracie skutečně tak dobrá a vhodná, jak se všeobecně věří a zda by systém nestál za výměnu. Nikdo se nezamýšlí nad tím, zda někde není nějaká chyba a zda nám někdo nelže, když tvrdí, že žijeme v nejlepším z možných světů, v nejlepším z možných systémů a měli bychom za to být ještě vděční…

]]>
ABB, ND Hlavní Vaše free zóna Z domova Wed, 10 Aug 2022 10:19:24 +0200
Rusko se rozpadne na dvacet států https://www.czechfreepress.info/dalsi-blogy/rusko-se-rozpadne-na-dvacet-statu.html https://www.czechfreepress.info/dalsi-blogy/rusko-se-rozpadne-na-dvacet-statu.html
rusko-se-rozpadne-na-dvacet-statu

Nedávné setkání ruských opozičních politiků v Praze odhalilo jejich plány na postupnou dekolonizaci Ruska. Pokud Rusko prohraje válku s Ukrajinou, rozpadne se na mnoho států a státečků.

]]>
jan bartoň Hlavní DALŠÍ BLOGY Blogy Wed, 10 Aug 2022 10:01:58 +0200
Blíží se další Hirošima - pokud ji nezastavíme hned teď https://www.czechfreepress.info/tema-tydne/pilger-blizi-se-dalsi-hirosima-pokud-ji-nezastavime-hned-ted.html https://www.czechfreepress.info/tema-tydne/pilger-blizi-se-dalsi-hirosima-pokud-ji-nezastavime-hned-ted.html
pilger-blizi-se-dalsi-hirosima-pokud-ji-nezastavime-hned-ted

John Pilger

9.8.2022 

„Když jsem v roce 1967 poprvé navštívil Hirošimu, stín na schodech tam stále byl. Byl to téměř dokonalý dojem uvolněné lidské bytosti: rozkročené nohy, ohnutá záda, jedna ruka podél těla, jak sedí a čeká na otevření banky.

Ve čtvrt na devět ráno 6. srpna 1945 byla i se svou siluetou vypálena do žuly.

Díval jsem se na stín asi hodinu a pak jsem se vydal k řece, kde v chatrčích stále žili přeživší.

Potkal jsem muže jménem Yukio, který měl na hrudi vyrytý vzor košile, kterou měl na sobě, když byla svržena atomová bomba.

]]>
john pilger, Zvedavec,news Hlavní Téma týdne Speciály CFP! Wed, 10 Aug 2022 09:33:03 +0200
UKRAJINA jiná pravda! https://www.czechfreepress.info/kino-cfp/ukrajina-jina-pravda.html https://www.czechfreepress.info/kino-cfp/ukrajina-jina-pravda.html
ukrajina-jina-pravda

Žádná naše "demokratická" masmédia nesmí, zveřejnit jiný pohled o Ukrajině, než je ten, který každý den do mozků lidí nalévají.

Ale co je příčinou událostí na Ukrajině, kdo za tím stojí? I na to se snaží najít odpověď tento dokument italského filmaře a novináře Massima Mazzucca.
-------------------------

Massimo Mazzucco je italský filmař a novinář, který produkoval dokumentární filmy jako The New American Century a Cancer - The Forbidden Cures. Mazzucco je také správcem luogocomune.net, italského zpravodajského serveru zaměřeného hlavně na útoky WTC z 11. září. Wikipedia

]]>
Massimo Mazzucco Hlavní Kino CFP! Audiovizuály CFP! Tue, 09 Aug 2022 12:37:08 +0200
Šialenstvo menom Ukrajina. To ufóni nás nakazili… https://www.czechfreepress.info/dalsi-blogy/sialenstvo-menom-ukrajina-to-ufoni-nas-nakazili.html https://www.czechfreepress.info/dalsi-blogy/sialenstvo-menom-ukrajina-to-ufoni-nas-nakazili.html
sialenstvo-menom-ukrajina-to-ufoni-nas-nakazili

Kto v skutočnosti riadi tento svet? Pýtam sa vážne ako človek, ktorý sa dlho – dlho nezaujímal o politiku. Nič mi tak neotvorilo oči ako šialenstvo menom Ukrajina.  Vojna je  najväčšie zlo, bezpochyby. Každá, nielen táto.

Aj tie, ktorú majú na svedomí tí za veľkou mlákou.  Ale až táto posledná ukázala,  do akej miery  ľudia podľahli šialenstvu. To sme už stratili zdravý rozum?

]]>
luna5 Hlavní DALŠÍ BLOGY Blogy Wed, 10 Aug 2022 00:08:30 +0200
Kapitola druhá – Majdan: https://www.czechfreepress.info/ladislav-kasuka/kapitola-druha-majdan.html https://www.czechfreepress.info/ladislav-kasuka/kapitola-druha-majdan.html
kapitola-druha-majdan

Hned poté, co ukrajinská opozice (rozuměj tím lidé, kteří prohráli jak parlamentní, tak prezidentské volby) poslala nepravomocný omluvný dopis představitelům EU, začala s pomocí některých západních politiků a neziskových organizací organizovat demonstrace v Kyjevě.

Původním veřejně proklamovaným důvodem těchto demonstrací, bylo dotlačit prezidenta a vládu k podepsání asociační dohody s EU, velice záhy, však začala opozice požadovat odstoupení legitimně zvoleného prezidenta a vlády a nastolení jakési prozatímní vlády (která by samozřejmě neprodleně onu asociační dohodu podepsala).

Demonstrace začaly v noci 21 listopadu 2013 v Kyjevě, tedy hned den poté, co vláda Mykoly Azarova pozastavila podpis asociační dohody s EU.

Opozice, která, společně s některými aktivisty z lidu demonstrace pořádala, vůbec nebrala zřetel na to, že celonárodně prezentují menšinu, a že většina lidí směrem od Kyjeva k Rusku, volila jako svého prezidenta Janukovyče. Poté, co prezident a vláda odmítly požadavky opozice, se z poklidných akcí, stali akce plné brutálního násilí.

Začátek demonstrací se nesl v klidném duchu, dokud opozice, která prohrála volby, nepochopila, že prezident, ani premiér nehodlají odstoupit.

Potom, však vyšlo na povrch, že opozice, chce dosáhnout svého, opravdu za každou cenu.

Ke slovu přišlo násilí a neonacistická uskupení s vlčí runou nacistických Banderovců na rukávech.

]]>
ladislav kašuka Hlavní Ladislav Kašuka Blogy Tue, 09 Aug 2022 13:22:46 +0200
Nový kostarický prezident Rodrigo Chaves Robles zrušil povinné očkování proti COVIDu. https://www.czechfreepress.info/latinska-amerika/novy-kostaricky-prezident-rodrigo-chaves-robles-zrusil-povinne-ockovani-proti-covidu.html https://www.czechfreepress.info/latinska-amerika/novy-kostaricky-prezident-rodrigo-chaves-robles-zrusil-povinne-ockovani-proti-covidu.html
novy-kostaricky-prezident-rodrigo-chaves-robles-zrusil-povinne-ockovani-proti-covidu

Nový kostarický prezident ruší očkování: "Od dnešního dne ... jakýkoli zásah proti lidem, kteří se nechtějí nechat očkovat, je v rozporu se zákonem".

]]>
mundo24.info Hlavní Latinská Amerika ze světa Tue, 09 Aug 2022 13:16:10 +0200
Správa AI nemala byť podľa SME publikovaná! https://www.czechfreepress.info/dalsi-blogy/sprava-ai-nemala-byt-podla-sme-publikovana.html https://www.czechfreepress.info/dalsi-blogy/sprava-ai-nemala-byt-podla-sme-publikovana.html
sprava-ai-nemala-byt-pod-a-sme-publikovana

Ospravedlňovanie a kritika správy Amnesty International zo strany SME:

Je to paradox, že ich aj ospravedlňujú a zarovno píšu, že tá správa nemala vyjsť alebo inak preformulovaná.

Uvádzam len podstatné časti, keďže je to platený obsah:

„AI zároveň neriešila, ako by sa malo postupovať, ak samotní civilisti z bojových zón nechcú odísť napriek výzvam na evakuáciu. Vysídľovanie civilistov armádou proti ich vôli je totiž takisto problematické. To je vážny argumentačný nedostatok v správe.

]]>
malinová Hlavní DALŠÍ BLOGY Blogy Tue, 09 Aug 2022 12:59:29 +0200
V plamenech neonacismu (Kapitola první - Před Majdanem). https://www.czechfreepress.info/ladislav-kasuka/v-plamenech-neonacismu.html https://www.czechfreepress.info/ladislav-kasuka/v-plamenech-neonacismu.html
v-plamenech-neonacismu

(Ukrajina 2013 – 2022)

SMO - Samostatně myslící občan.

Kapitola první – před Majdanem:

V roce 2013 se po relativně klidném období v krátké historii Ukrajiny, jako samostatného státního celku, stala série událostí, která uvrhla zemi do víru občanské války a posléze i do válečného konfliktu s Ruskou federací.

Prezidentem Ukrajiny, byl v roce 2013 Viktor Janukovyč a premiérem za Stranu regionů Mykola Azarov. Tito lidé se dostali k moci ve svobodných celonárodních volbách v roce 2010 ve kterých volila celá, tehdy ještě nerozdělená Ukrajina (včetně Krymu).

]]>
Ladislav Kašuka Hlavní Ladislav Kašuka Blogy Tue, 09 Aug 2022 11:29:44 +0200