České nezávislé zpravodajství - Czech Free Press https://www.czechfreepress.info/ Fri, 12 Aug 2022 02:31:47 +0200 cs-cz Normalizácia … https://www.czechfreepress.info/dalsi-blogy/normalizacia.html https://www.czechfreepress.info/dalsi-blogy/normalizacia.html
normalizacia

Normalizácia …

…pre komunisticky režim znamenala koniec, dnes môže znamenať začiatok…

Žijeme smutnú dobu priatelia. Dobu, keď 30 rokov od konca režimu jednej strany, zazívame tichý, zbabelý, ale zaujímavé je, že o to triumfálnejší návrat normalizácie a režimu jedného názorového prúdu. Tichý preto, že nikto z tých, čo majú moc, sa nedokáže skutočne pozrieť ľudom do oči a povedať; Áno používame ich metódy.

Zbabelý, preto, lebo, ak niekto pred rokom 1989 prišiel o prácu, ci sa stal tercom posmechu, ci hany, každý vedel, že to bolo z ideologických dôvodov, stačilo napr. úprimne povedať, čo si mysli o invázii v roku 1968 a bolo, každý vedel, že je nahratý a uplatniť sa v odbore v ktorom ma kvalifikáciu nemá veľa saníc. Dnes sa argumentuje pri prepúšťaní nepohodlných, klasickými pracovno- právnymi vzťahmi.

Obvinený, sa nemusia dopustiť chyb, ci prečinov na pracovisku, stačí iný názor a je to, ale o skutočnom dôvode sa zbabelo mlčí. Triumfálny preto, lebo, dnes mame normalizačné myslenie v hlavách všetci.

]]>
peter weiss Hlavní DALŠÍ BLOGY Blogy Fri, 12 Aug 2022 02:26:32 +0200
Ještě před dvěma měsíci pan Rakušan tvrdil, že do práce policie nezasahuje… https://www.czechfreepress.info/kauzy/jeste-pred-dvema-mesici-pan-rakusan-tvrdil-ze-do-prace-policie-nezasahuje.html https://www.czechfreepress.info/kauzy/jeste-pred-dvema-mesici-pan-rakusan-tvrdil-ze-do-prace-policie-nezasahuje.html
jeste-pred-dvema-mesici-pan-rakusan-tvrdil-ze-do-prace-policie-nezasahuje

11. 08. 2022

Postoj ke kauze Dozimetr zřejmě není jedinou věcí, kterou ministr vnitra za necelé dva měsíce přehodnotil.

Když v polovině června vypukla kauza Dozimetr, v jejímž důsledku rezignoval na svůj vládní i stranický post Petr Gazdík, k rezignaci byl některými opozičními stranami vyzýván i předseda hnutí STAN Vít Rakušan. Existovaly totiž obavy, že jako ministr vnitra by mohl do jejího vyšetřování zasahovat. Pan Rakušan tyto výzvy odmítal a veřejnost opakovaně ujišťoval, že on jako šéf resortu vnitra do práce policie nijak nezasahuje.

Navíc nejenom on poukazoval na to, že na rozdíl od Babišova ANO vyznává hnutí STAN zcela jinou politickou kulturu, což dokumentuje například rezignace Petra Gazdíka na post ministra školství či odvolání ředitele České pošty Romana Knapa kvůli stykům s jedním z hlavních aktérů této kauzy, kontroverzním podnikatelem Redlem.

]]>
josef nožička Hlavní kauzy Z domova Fri, 12 Aug 2022 02:19:55 +0200
Sohu: Británie iniciovala zrušení všech protiruských sankcí https://www.czechfreepress.info/evropa/sohu-britanie-iniciovala-zruseni-vsech-protiruskych-sankci.html https://www.czechfreepress.info/evropa/sohu-britanie-iniciovala-zruseni-vsech-protiruskych-sankci.html
sohu-britanie-iniciovala-zruseni-vsech-protiruskych-sankci

INOSMI 8. augusta 2022

Autor: Alexander Dubinin

Británie zahájila proces, který povede ke zrušení všech protiruských sankcí. Napsáno čínským vydáním Sohu. PolitRussia zveřejňuje exkluzivní převyprávění materiálu.

Jak autoři poznamenají, mnoho západních států si uvědomuje nebezpečí protiruských sankcí. Nedostatek zdrojů, které kdysi přišly z Ruska, rostoucí inflace a blížící se zima způsobují evropským lídrům bolesti hlavy.

]]>
Alexander Dubinin Hlavní Evropa ze světa Thu, 11 Aug 2022 12:01:06 +0200
BOŽÍ SPRAVEDLNOST https://www.czechfreepress.info/dalsi-blogy/bozi-spravedlnost.html https://www.czechfreepress.info/dalsi-blogy/bozi-spravedlnost.html
bozi-spravedlnost

VIDLÁK

Moji dlouholetí čtenáři vědí, že mám půlku rodiny na Ukrajině, bo moje maminka je rodilá Ukrajinka. Rodinné peripetie během dvacátého století jsem na Kydech mnohokrát probíral a bral si z nich poučení a několikrát jsem zde již zmiňoval i nejnovější problémy, které rodině způsobila současná válka. Dnes se k tomu zase vrátíme.

]]>
vidlák, vidlákovy kydy Hlavní DALŠÍ BLOGY Blogy Thu, 11 Aug 2022 11:41:02 +0200
Havrda: Ať se lidé rozhodnou sami. Nepotřebuji, aby je ministr, kterého platí, nazýval trolly https://www.czechfreepress.info/vase-free-zona/havrda-at-se-lide-rozhodnou-sami-nepotrebuji-aby-je-ministr-ktereho-plati-nazyval-trolly.html https://www.czechfreepress.info/vase-free-zona/havrda-at-se-lide-rozhodnou-sami-nepotrebuji-aby-je-ministr-ktereho-plati-nazyval-trolly.html
havrda-at-se-lide-rozhodnou-sami-nepotrebuji-aby-je-ministr-ktereho-plati-nazyval-trolly

08.08. 2022

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) burcuje na svých sociálních sítích k očkování proti covidu-19. Podle jeho slov je to jediná cesta, jak se vyhnout vážnému průběhu tohoto onemocnění. Za svá slova to však schytal z mnoha stran. Lékař a místopředseda Svobodných Miroslav Havrda v této souvislosti navíc upozornil na velký byznys, který se odehrává na pozadí vakcinační kampaně.

]]>
miroslav havrda, svobodní, pl Hlavní Vaše free zóna Z domova Thu, 11 Aug 2022 11:32:17 +0200
Steven Seagal: Prezident Volodymyr Zelenský je zodpovedný za mučenie vojakov a ďalšie zverstvá https://www.czechfreepress.info/dalsi-blogy/steven-seagal-prezident-volodymyr-zelensky-je-zodpovedny-za-mucenie-vojakov-a-dalsie-zverstva.html https://www.czechfreepress.info/dalsi-blogy/steven-seagal-prezident-volodymyr-zelensky-je-zodpovedny-za-mucenie-vojakov-a-dalsie-zverstva.html
steven-seagal-prezident-volodymyr-zelensky-je-zodpovedny-za-mucenie-vojakov-a-dalsie-zverstva

Takže celý svet už vie pravdu o tom kto je zodpovedný za vojenský masaker na Donbase. Putinov kamarát Steven Seagal navštívil Ukrajinu a počas svojej návštevy povedal, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský je „zodpovedný za mučenie vojakov a ďalšie zverstvá, ktoré porušujú nielen Ženevskú vojnovú konvenciu, ale sú aj zločinmi proti ľudskosti“.

]]>
kormidlo Hlavní DALŠÍ BLOGY Blogy Thu, 11 Aug 2022 09:59:54 +0200
V Evropě bude zima a hlad aneb Střelili jsme se do vlastní nohy https://www.czechfreepress.info/evropa/v-evrope-bude-zima-a-hlad-aneb-strelili-jsme-se-do-vlastni-nohy.html https://www.czechfreepress.info/evropa/v-evrope-bude-zima-a-hlad-aneb-strelili-jsme-se-do-vlastni-nohy.html
v-evrope-bude-zima-a-hlad-aneb-strelili-jsme-se-do-vlastni-nohy

Pro výrobce potravin je to dvojnásobná rána, která zraňuje kapsy spotřebitelů, kteří se již potýkají s krizí životních nákladů. Bank of England vypočítala, že do konce roku inflace překoná hranici 13 % a donutí třetinu britských domácností utrácet více než 10 % svých příjmů za elektřinu a rostoucí ceny potravin budou nadále zhoršovat potravinovou chudobu.

„Je to dominový efekt, ke kterému došlo, protože jsme výrazně zvýšili naši spotřebu energie,“ řekl Ryan Peters, generální ředitel Brioche Pasquier UK Ltd. ovlivnit spotřebitele“.

Na začátku roku dosáhly světové ceny potravin rekordních úrovní a v důsledku ruské speciální operace na Ukrajině svět pocítil nedostatek klíčových produktů, včetně pšenice a rostlinných olejů. A přestože globální náklady začaly postupně klesat – poslední čtyři měsíce v řadě – spotřebitel pravděpodobně nebude počítat s výrazným zpožděním.

]]>
bloomberg, inosmi Hlavní Evropa ze světa Thu, 11 Aug 2022 08:54:28 +0200
Peršané a Kurdové se nemohou dočkat: dva kroky Ruska navždy přeruší dodávky zbraní Ukrajině https://www.czechfreepress.info/svet-kolem-nas/persane-a-kurdove-se-nemohou-dockat-dva-kroky-ruska-navzdy-prerusi-dodavky-zbrani-ukrajine.html https://www.czechfreepress.info/svet-kolem-nas/persane-a-kurdove-se-nemohou-dockat-dva-kroky-ruska-navzdy-prerusi-dodavky-zbrani-ukrajine.html
persane-a-kurdove-se-nemohou-dockat-dva-kroky-ruska-navzdy-prerusi-dodavky-zbrani-ukrajine

Pouhé dva vojensko-politické kroky Ruska donutí USA a Turecko zastavit dodávky zbraní ozbrojeným silám Ukrajiny.

A není to tak těžké udělat, když o tom přemýšlíte. Spojené státy a další „partneři“ kyjevského režimu by neměli mít pocit beztrestnosti. To povede k dalšímu vyostření konfliktu. Nyní Američané slibují, že Ukrajině dodají HIMARS MLRS, které mohou odpálit řízené střely na vzdálenost 300 kilometrů. Podívají se na reakci Ruska a zítra nasadí tomahawky, anebo dokonce jaderné zbraně.

]]>
pokec24 Hlavní Svět kolem nás Speciály CFP! Thu, 11 Aug 2022 08:45:01 +0200
FBI - Gestapo demokratů https://www.czechfreepress.info/amerika/fbi-gestapo-demokratu.html https://www.czechfreepress.info/amerika/fbi-gestapo-demokratu.html
fbi-gestapo-demokratu

Paul Craig Roberts

Demokraté u moci ve Washingtonu zneužili FBI a ministerstvo spravedlnosti ke kriminalizaci prezidenta Trumpa. Zkusili to s Russiagate, s impeachmentem, s vykonstruovaným povstáním 6. ledna a nyní poslali armádu agentů FBI do Trumpova domu a spoléhají na to, že presstituti budou vyprávět příběh o hlubokých, temných a podezřelých Trumpových aktivitách.

]]>
paul craig roberts Hlavní Amerika ze světa Wed, 10 Aug 2022 21:54:06 +0200
Kapitola třetí: Krym https://www.czechfreepress.info/ladislav-kasuka/kapitola-treti-krym.html https://www.czechfreepress.info/ladislav-kasuka/kapitola-treti-krym.html
kapitola-treti-krym

V autonomní republice Krym s obavou sledovali dění v Kyjevě již od prvních násilných střetů. Krym, po celou dobu deklaroval podporu a věrnost legitimnímu prezidentovi a vládě, zvoleným v celonárodních svobodných volbách. Po celou dobu odmítal pokusy o svržení legitimních zastupitelů Ukrajiny a stavěl se proti násilným pokusům o převzetí moci v Kyjevě, i proti separatistickým tendencím Lvovské a Zakarpatské oblasti, které deklarovali již v únoru 2014 svou nezávislost vůči legitimní vládě a ukrajinskému státu.

]]>
ladislav kašuka Hlavní Ladislav Kašuka Blogy Wed, 10 Aug 2022 11:40:42 +0200