Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Závažná porušení práv a zneužití pravomocí v Pungesti v Rumunsku

Závažná porušení práv a zneužití pravomocí v Pungesti v Rumunsku: Policie porušuje práva občanů, aby bránila zájmy společnosti Chevron, která zde instaluje první sondu k těžbě břidlicového plynu.

  • zavazna-poruseni-prav-a-zneuziti-pravomoci-v-pungesti-v-rumunsku

Neděle, 7. prosince, speciální policejní jednotky (Jandarmerie) přítomné v Pungesti, župa Vaslui, Rumunsko, porušily práva občanů na svobodu pohybu, porušily svobodu tisku, dopustili se fyzického násilí proti občanům a izolovaly obec za účelem zabránění vstupu protestujících proti těžbě břidlicového plynu a zástupců tisku.

 
Ve stejný den Rumuni žijící v Praze vyjádřili nesouhlas s jednáním policejních jednotek, s těžbou břidlicového plynu a s těžbou pomocí kyanidu
 
Při policejním zásahu došlo k početným fyzickým napadením neozbrojených vesničanů, kteří byli nakládáni do policejních vozů a dopravováni do sídla Policie Vaslui. Po setmění zneužití pravomocí pokračovala: Policie vnikala bez oprávnění do domů protestujících za účelem jejich zadržení. Vesnice Pungesti byla izolována a prohlášena za « výjimečnou zónu » včetně zákazu volného pohybu. Byli legitimování všichni procházející, Boží muka ve vsi byla zničena a proti protestujícím byl použit slzný plyn.
 
V současnosti se stále v Pungesti nacházi četné jednotky Policie (Jandarmerie).
 
Specialistka na evropské právo Simona Niculescu prohlásila, že  takovéto zneužití pravomocí a porušení práv občanů nezažilo Rumunsko za posledních 50 let. Celá Evropa by měla vědět, že v Rumunsku jsou pošlapávány principy právního státu.
 
                                                   http://www.vrn.ro/ultima-ora-romania-se-strange-la-pungesti

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře