Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Sestřelení ukrajinského vojenského letadla je hluboce tragickou událostí – dánský ministr zahraničí

V noci na sobotu sestřelili domobranci na letišti v Luhansku při přistávání ukrajinské vojenské letadlo s technikou, výzbrojí a potravinami. Kromě toho byli na palubě letadla IL-76 i ukrajinští vojáci, celkem 49 osob. Všichni zahynuli.

 

 

 

  • sestreleni-ukrajinskeho-vojenskeho-letadla-je-hluboce-tragickou-udalosti-dansky-ministr-zahranici
 
„Sestřelení ukrajinského vojenského letadla je hluboce tragickou událostí“, prohlásil dánský ministr zahraničních věcí Martin Lidegaard.

V tom bychom mohli ministrovi jen těžko odporovat. Skutečně, proč měli zahynout tito mladí, zdraví lidé? Ale proto, že někdo potřebuje, aby ozbrojený konflikt na Ukrajině pokračoval. Kdo vlastně?

Dánští politici a dánské hromadné sdělovací prostředky se jednomyslně přiklánějí k názoru, že je to samozřejmě Rusko. Viníkem všeho je pouze Rusko. Je to Rusko, kdo vyhrocuje situaci v jihovýchodní Ukrajině, kdo tam podněcovalo anti-ukrajinské a tedy proruské nálady a vytvářelo vojenské skupiny, které vyhazují do povětří ukrajinské obrněné transportéry, sestřelují vojenské vrtulníky a letadla.

Ale co vojenská technika, která bombarduje a ostřeluje města: Slavjansk, Kramatorsk, Luhansk, Mariupol, Horlivku… jejich úplný výčet by trval příliš dlouho. Znamená to tedy, že „udatná“ ukrajinská armáda trestá vlastní spoluobčany pouze za to, že mají svoje představy o tom, jakou cestou by se měla ubírat jejich vlast. Nejdřív tito lidé nevěřili, že by se vůči nim mohla jejich vlastní armáda tak zachovat. Prvním kolonám vojáků se snažili civilní obyvatelé upřímně vysvětlovat svůj postoj a přemlouvat je, aby se vrátili zpátky. Když ale začaly obrněné vozy najíždět na bezbranné civilisty, pak se nemůžeme divit, že některé z nich to pobouřilo a začali se vyzbrojovat. A protože kárné operace následovaly jedna za druhou a krev tekla nepřetržitě, lidé ztráceli své blízké…A opět se tedy nemůžeme divit, že za této situace se objevila spousta „rozzuřených chlapů“! Stali se z nich ti, koho lidé na jihovýchodě Ukrajiny pokládají za své ochránce, a v západních hromadných sdělovacích prostředcích se jim říká proruští separatisté.

Sestřelení letadla v sobotu označil zpravodaj TV News Uffe Dreesen za nejkrvavější epizodu konfliktu na Ukrajině. Jako by před tím nebyla Oděsa, kde bylo zvěrsky zabito víc než sto lidí!

Takový jednostranný pohled na to, co se děje na Ukrajině, bohužel nepřispává k zastavení vojenského konfliktu. A je jasné, že ho někdo potřebuje. Je pochopitelné, že tím „někým“ není Rusko, protože pro ně je to spojeno s celou spoustou problémů – obrovské množství uprchlíků, problémy s dodávkami plynu atd. Ale i Evropa má jen sotva zájem na tom, aby v jejím centru hořel takový oheň. Tak kdo tedy?

zdroj: http://czech.ruvr.ru/2014_06_15/Sestreleni-ukrajinskeho-vojenskeho-letadla-je-hluboce-tragickou-udalosti-dansky-ministr-zahranici-7959/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře