Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Pařížská katedrála = Evropská "Dvojčata" ?

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

15. dubna krátce po 19 hodině se na střeše katedrály Notre Damme objevil kohout. Bohužel ne ten Galský, ale ohnivý. V okamžení ztuhly rysy všem Francouzům. A všem Evropanům. Bylo totiž jasné, že kulturní škody budou nenahraditelné

  • parizska-katedrala-evropska-dvojcata
  • parizska-katedrala-evropska-dvojcata
  • parizska-katedrala-evropska-dvojcata
  • parizska-katedrala-evropska-dvojcata
  • parizska-katedrala-evropska-dvojcata
  • parizska-katedrala-evropska-dvojcata

 

O tom, že je v samotných základech ohrožena jedna z ikon Evropy, nelze pochybovat. Co už vyvolává pochyby je ovšem, jak rychle se v souvislosti s požárem objevilo slovo NEHODA.Tak rychle, že až mrazí. Tak rychle, že nemohlo být nikterak podloženo fakty. Katedrála ještě stála v plním ohni, a už o události jako o NEHODĚ mluví i oficiální místa. A samozřejmě, mediální reportáže.

Podařilo se zachránit dvě čelní věže, nejzásadnější vitráže, umělecké předměty i trnovou korunu. Pravděpodobně šlo o nehodu, všichni vylučují žhářský útok, spekuluje se, do jaké míry to mohlo souviset s rekonstrukcí katedrály,

Takový rychlokvašný názor si může dovolit dorovolný hasič z Hrnej Pérdelovej Lehoty, kyž Frantovi traktosistovi vzplane kadibudka na hnojišti.

Ale vyslovit jej (a mediálně šířit) při tak rozsálé události? A to v době, kdy je ještě katedrála v jednom ohni? A nebo krátce potom ?A to prosím bez jakéhokoliv průzkumu, vyšetřování, ohledání spáleniště, chemických rozborů a kopce mravenčí forenzní práce ?

A dnes ? Dva dny po požáru (sic! ), tu už máme i předběžné výsledky vyšetřování

Podle předběžných závěrů vyšetřování k požáru, který se podařilo v úterních dopoledních hodinách zcela uhasit, došlo neúmyslně.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/notre-dame-pariz-francie-pozar-ohen-hasici.A190415_191311_zahranicni_evam

To je rychlost, viďte..

Bez ohledání spáleniště, které v takovém rozsahu trvá řadu dnů či týdnů, AFAIK bez nasazení psa na hledání hořlavin, bez chemických rozborů atd. Bez analýzy například záběrů z kamer, výpovědí svědků atd...

Je jasné, že se věc musí vyšetřit jako NEHODA popřípadě NEDBALOST. Každé jiné vysvětlení (žhář) by totiž mělo tak nepříjemné důsledky, že prostě nepřichází v úvahu.

Bylo zasaženo samotné srdce Francouzského národa. A v případě, že by vyšlo najevo, že se tak stalo úmyslně, dá se očekávat, že by vypuklo peklo.

Proto mainstreamnová média ihned přišly se slovem NEHODA , proto se v médiích množí články, které se vysmívají, nebo dokonce vyhrožují komukoliv, kdo by si mohl myslet opak. A profesionální konspirátory z toho prosím vynechte, ti budou konspirovat vždy se stejnou lehkostí, s jakou budou nácci hailovat.

Dá se tedy také očekávat, že veškeré forenzní důkazy, které budou schromážděny budou hodnoceny předpojatě ve směru "NEHODA", že budou, nechci říci záměrně ale podvědomě přehlíženy veškeré okolnosti svědčící o opaku, jen aby nepříjemné důsledky, spojené s hypotézou "žhář" - v podobě společenských nepokojů atd, prostě nenastaly.To nutně nemusí být ani zlý úmysl, to může mít jen čistě psychologický základ.

A tak, najdou li stopy hořlavin, budou to vždy a bez důkazů látky, které se používaly při rekonstrukci, stopy benzínu, ten přece měli tesaři do motorových pil, najdou li mobil, nemohl být součástí pekelného stroje ale prostě jej zapoměl na pracovišti jeden z dělníků, atd.Zkrátka, mám obavu, že se vyšetřování případu "Katedrála" ponese ve znamení tří opiček. Nevidím zlo, neslyším zlo, něříkám zlo.

A tak Evropskou katedrálu a Americká dvojčata bude napříště spojovat jedno "pouto". Ať bude výsledek vyšetřování jakýkoliv, zůstane v lidech stále stín pochybnosti. A to nemyslím teď konspirátory, kteří jsou za šíření bludů dobře placeni. Teď myslím i normální, kriticky uvažující lidi.

PS: Prosím povšiměte si, že ačkoliv několikrát použiji slovo "žhář", hovořím tak jen jako o HYPOTÉZE, kterou je třeba se zabývat a DŮKAZY ji potvrdit či vyvrátit, nikoliv ji apriori zavrhnout. Nikde také nehovořím o motivech případného žháře.

Zdroj: https://prasek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=709676

Facebook komentáře