Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Orbán oznámil státní regulaci cen potravin v Maďarsku

Hodnocení uživatelů:  / 10
NejhoršíNejlepší 

V Maďarsku bylo rozhodnuto vrátit ceny některých potravinářských výrobků na úroveň z října, uvedl šéf tamní vlády Viktor Orbán

Maďarsko zafixovalo ceny šesti potravinářských výrobků na úrovni z 15. října 2021, řekl na závěr parlamentní schůze premiér Viktor Orbán.

  • orban-oznamil-statni-regulaci-cen-potravin-v-madarsku

„Dnes jsme se rozhodli, že zasáhneme do cen šesti produktů: krupicového cukru, pšeničné mouky, slunečnicového oleje, vepřové kýty, kuřecích prsou a kravského mléka 2,8 % tuku. To znamená, že cena těchto šesti produktů by se měla vrátit na úroveň z 15. října loňského roku. Od února by to tak mělo být ve všech obchodech,“ uvedl Orbán ve videozprávě zveřejněné na svém facebookovém účtu.

Poznamenal, že vláda se uchyluje k takovým opatřením, aby chránila zájmy spoluobčanů tváří v tvář rostoucím cenám základních produktů způsobených energetickou krizí v Evropě. Maďarsko podle Orbána již omezilo růst cen benzínu a vede politiku snižování účtů za energie.

Zprávy RIA

/Poznámka CFP!: Jen pro zajímavost. Argentina kvůli vysoké inflaci reguleje ceny cca 1300 produktů. A pak, že to nejde./

zdroj: https://www.pokec24.cz/politika/madarsko-zavedlo-statni-regulaci-cen-pro-nekolik-potravin/

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře