Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Odpůrci kyanidové těžby v Kremnice na Slovensku se připojují k rumunským protestům proti stejnému typu těžby zlata v Rosia Montana

Rumuni žijící v Praze se popáté zúčastili globálních protestů proti těžebnímu projektu v Rosia Montana.

  • odpurci-kyanidove-tezby-v-kremnice-na-slovensku-se-pripojuji-k-rumunskym-protestum-proti-stejnemu-typu-tezby-zlata-v-rosia-montana

V Rosia Montana je plánován největší projekt povrchové těžby zlata v Evropě, jenž s sebou nese obrovské environmentální riziko. Společnost, která stojí za celým projektem, Rosia Montana Gold Corporation, plánuje vytěžit 314 tun zlata a 1500 tun stříbra za použití kyanidu, toxické látky, která bude poté skladována v odkalovací nádrži s kapacitou 250 milionů tun.

Návrh zákona schválený rumunskou vládou minulý týden umožňuje začít těžbu, jež byla 14 let odkládána kvůli protestům občanské společnosti znepokojené riziky souvisejícími s životním prostředím.

Odpůrci projektu povrchové těžby zlata pomocí kyanidu v Kremnice na Slovensku se solidárně připojili ke globálním protestům proti projektu v Rosia Montana, které na mnoha místech světa konají každou neděli od 17 hodin. Nezisková organizace Kremnica nad zlato vydala podpůrný plakát a umístíla na Facebook loga obou protestních hnutí.

https://www.facebook.com/pages/Kremnica-nad-zlato-Kremnica-beyond-gold/218099298262523

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře