Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Německo odmítá heroizaci nacismu na Ukrajině

  • merkelmedvedx
Německo se postaví heroizaci nacismu a nacionálního socialismu na Ukrajině a kdekoli jinde, kde uvidí podobné tendence, prohlásila německá kancléřka Angela Merkelová na tiskové konferenci s ruským prezidentem Medveděvem. Zdůraznila, že Německo ví líp než jakákoli jiné země, co národní socialismus znamená, a proto nesmí s bojem proti podobným náladám váhat.

 

Medveděv prohlásil, že nevidí možnost pro normalizaci vztahů s nynějším vedením Ukrajiny, přičemž dodal, že Rusko na této situaci prý nenese žádnou vinu. 11. srpna Medveděv zveřejnil obsah svého dopisu ukrajinskému prezidentovi Viktoru Juščenkovi, v němž obvinil Kyjev, že razí vědomě protiruskou politiku, jejíž součástí je i „heroizace nacistických zločinců, zveličování role ukrajinských radikálních nacionalistů a snaha podávat světovému společenství okolnosti hladomoru ze 30. let z nacionalistického pohledu".

Juščenko o dva dny později Medveděvovi nečekaně mírně odpověděl, že nedělá vědomě protiruskou politiku a že za zhoršení vzájemných vztahů mohou obě strany.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře