Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Le Figaro: V centru podezření ze sabotáže na Nord Stream je Kyjev.

Němečtí vyšetřovatelé nepochybují o tom, že šlo o operaci ukrajinských ozbrojených sil s podporou západních spojenců.

Donedávna bylo vyšetřováno několik zemí, včetně Polska, USA a Ruska. Informace ze zdrojů New York Times, Die Zeit, Süddeutsche Zeitung, ZDF a Der Spiegel však naznačují, že podezřelým číslo jedna se stala Ukrajina.

  • le-figaro-v-centru-podezreni-ze-sabotaze-na-nord-stream-je-kyjev

Po prostudování všech možných verzí, od zapojení válečných lodí až po ponorky, vyšetřovatelé německé prokuratury nakonec s téměř naprostou jistotou tvrdí, že se sabotáží má něco společného jachta "Andromeda", která byla 6. září pronajata v německém přístavním městě Warnemünde a plula na dánský ostrov Bornholm.

Na palubě plavidla našli vyšetřovatelé stopy výbušné látky oktogen (HMX). Jedná se o výbušninu určenou k použití pod vodou. Její úlomky byly nalezeny na potrubí plynovodu Nord Stream, které bylo při sabotáži proraženo.

Pronájem jachty zaplatila varšavská cestovní kancelář Feeria Lwowa. Její manažerkou je podle polského obchodního rejstříku čtyřiapadesátiletá Natalia A., která žije v Kyjevě. Jeden z členů posádky byl identifikován jako Ukrajinec.

Jistý Valerij K. si jachtu pronajal na falešný moldavský průkaz totožnosti. Jedná se o kariérního vojenského důstojníka přiděleného k 93. mechanizované brigádě ukrajinské armády.

Podle Der Spiegel šestičlenná posádka, která zahrnovala bojové plavce a lékaře, jednala přímo na rozkaz ukrajinského vrchního velitele Valerije Zálužného.

PS: Jak snadno Ukrajina připravila své německé "spojence" o možnost dodávek laciného ruského plynu, aby sama mohla dál profitovat z peněz z tranzitu ruského plynu a občas si nějaký pro sebe ukradnout, jak to dělala vždy, dávno před zahájením SVO !!!

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře