Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Komisařka Jourová vyšetřuje, už odhalila Čínu a Rusko

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

Komisařka Jourová prostřednictvím článku v sobotní MF DNES („ Aby pandemii nedoprovázela infodemie“) veřejnosti sdělila, že nezahálí a spolu se svým bruselským týmem prošetřuje podezřelé informační „šumy“ kolem pandemie.

  • komisarka-jourova-vysetruje-uz-odhalila-cinu-a-rusko

Mají se týkat například toho, že mnohé laické rady, jak covid léčit – i u nás jich bylo na sociálních sítích plno, třeba dávat si octové obklady na čelo nebo si máčet nohy ve stolním víně a pod. - nebyly jen výmysly neodborníků, ale naopak je záměrně šířili specialisté na dezinformační kampaně. Jejich cílem, podle Jourové, bylo vyvolat strach a nejistotu, společenský kolaps.

Bylo by zajímavé vědět, zda paní komisařka ve svém hledáčku šarlatánů a dezinformátorů, kteří na rozdíl od Německa, Itálie či Velké Británie“ šířili bludy o nutnosti nosit roušky a provádět omezující opatření včetně uzavření hranic, má také kvarteto Babiš, Hamáček, Vojtěch, Prymula. Asi nemá, když ten náš „nesmysl“ postupně převzali jiní, často až v hodině dvanácté.

Správně však paní komisařka a její vyšetřovatelé odhalili předpokladatelnou rozvracečskou činnost Ruska a Číny během pandemie, ostatně jako vždy a všeho unijního.

Vyšla ze zdravé úvahy, že vypočítavá Čína, která v kritické situaci prodala Evropě roušky a další prostředky, si tyto země zavázala a bude se snažit toho proradně zneužít. Stejně tak Rusko. Roušky sice neposkytlo, ale v počátku prý falšovalo počet nakažených a uvádělo překvapivě nízká čísla. Rovněž Čína se zázračně rychle uzdravila. Oboje byl podle Bruselu ideologický tah. Aby si Evropané řekli, že s režimy obou zemí to není tak špatné , když, například na rozdíl od Italů, se s nemocí vyrovnali příkladně. Mělo jít zřejmě o to – paní komisařka to takhle nenapsala, to já – že kdyby někdo chtěl Číně a Rusku vytýkat malou úctu k lidským právům, mnohou kontrovat: Ale zato jsme kabrňáci na covid.

Je vidět, že naše komisařka nezahálí a že pandemii pěkně politizuje. Bylo by nehezké se ptát, zda nemá nic důležitějšího v agendě. Nemá. Tak ať si píše. Ale ať nás bere trochu svéprávněji.

Autor: Jan Dvořák

Zdroj: https://jdvorak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=75300

Facebook komentáře