Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

“Je alarmujúce, že Orbán chce, aby sa v Maďarsku rodilo viac detí!” Švédska ministerka kritizuje Orbánovu politiku podpory rodiny

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Švédska ministerka sociálnych vecí Annika Strandhällová na Twitteri ostro kritizovala maďarský vládny akčný program na podporu rodiny, ktorý v nedeľu avizoval premiér Viktor Orbán, uviedol vo štvrtok spravodajský server magyarnarancs.hu.

  • je-alarmujuce-ze-orban-chce-aby-sa-v-madarsku-rodilo-viac-deti-svedska-ministerka-kritizuje-orbanovu-politiku-podpory-rodiny

Maďarky se čtyřmi a více dětmi nemusí do smrti platit daně z příjmu

 

Buď se rozhodnete svůj vlastní národ nahradit migranty z kdoví odkud, nebo to uděláte jako Maďaři, a podpoříte porodnost. Orbán právě oznámil sérii opatření, která mají zastavit pokles porodnosti a snížit migraci.

Během svého výročního nedělního projevu Orbán oznámil vytvoření sedmi bodů Akčního plánu na ochranu rodiny, který má podpořit manželství a rodiny.

Součástí opatření je zrušení daně z příjmu pro ženy, které porodí nejméně čtyři děti a také přídavky na nákup větších aut, kam se celá rodinka může vejít. Patří tam i půjčky pro rodiny s nejméně dvěma dětmi na nákup domu. Každá žena do 40 let také bude mít nárok na preferenční půjčku, když se poprvé vdá.

Maďarsko také bude víc utrácet za zdravotnictví a vytvoří 21 tisíc nových míst v dětských jeslích. Pokud se o děti budou starat prarodiče, obdrží za to od státu příspěvek.

“V Evropě se rodí stále méně a méně dětí. Pro Západ je odpovědí migrace. Pro každé chybějící dítě by mělo přijít jiné a pak budou čísla v pořádku,” řekl Orbán. “Ale my nepotřebujeme čísla. Potřebujeme maďarské děti,” dodal.

zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/svedska-ministerka-kritizovala-orbanovu-politiku-podpory-rodiny/1670191#

https://stredoevropan.cz/2019/02/11/madarky-se-ctyrmi-a-vice-detmi-nemusi-do-smrti-platit-dane-z-prijmu/?fbclid=IwAR0meGKAbl32HaXtUCYCKTRop_s2eM1UnLb6o-TARtan9EWLu4pe8vc-tR8

 

Facebook komentáře