Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

EVROPSKÁ UNIE JE MRTVÁ, JEN TO JEŠTĚ NEVÍ

MILENA DOUŠKOVÁ

Fašismus se za nic neukrýval, ale dnes je to samý podvodník a šmejd. Totální, morální dno, opravdové špíny. A navíc si myslí, že nakonec to bude Evropa kdo požádá Rusko o pomoc a ne naopak.

Evropa sama sobě katem:  Ruský filozof, germanista a spisovatel Karen Svasjan, který už víc jak 30 let žije v Německu, uvedl v internetovém rozhovoru Andrejem Fefelovem pro YouTube kanál Den, že podle jeho názoru už není západní kultura, není západní svět a není ani Evropa, tak jak jsme ji znali. Jako by se vypařila a je těžké o tom s někým hovořit, protože Evropa existuje, jen je prostě mrtvá. Jako očitý svědek aktuálního dění přímo v Německu hodnotí západní kulturu z pohledu duchovního a tvrdí, že Evropané neví, proč žijí. Jdou pořád dopředu, ale neví proč jdou a kam jdou. Podle něj se západní společnost rozpadla a lidé žijí už jen mechanicky.

  • evropska-unie-je-mrtva-jen-to-jeste-nevi
 

Nemají schopnost sebereflexe a ztratili pojem kdo jsou a co tu vlastně dělají. Je to děsivé. Podle něj západ naplnil všechny příznaky svojí degradace. Západ vůbec neužil možnosti, které se mu sami nabízely po skončení studené války. Triumfovali nad rozpadem SSSR a mysleli si, že je to jejich výhra, ale byl to jen omyl. Podle Svasjana měli chránit SSSR jako oko v hlavě, aby udrželi kontrast mezi Západem a Východem a mohli neustále říkat, že všechno zlo je SSSR a mohlo jim to ještě chvíli procházet.

Pamatuje si, jak v polovině devadesátých let jezdil po Berlíně taxíkem. Z okna viděl velkou budovu hlídanou ozbrojenými vojáky se samopaly. Ptal se řidiče, co to je za budovu. S úšklebkem odpověděl, že je to velvyslanectví USA. Ještě nedávno tam lidé nosili květiny a dnes je v budově před lidmi chrání ozbrojence se samopaly. Na západě nic nepochopili. Po druhé světové válce si zabrali Německo, ale zapomněli se poučit od Hegela, že teze nelze dosáhnout syntézou, ale pouze naopak.

Problém pro západní svět nastal podle něj po roce 1945, kdy přišli do Evropy mimozemšťané. Ne skuteční, protože to byli Američani. Německo si podle něj totiž bližší s Ruskem než s Anglií, Amerikou nebo Francií. Německo je podle Svasjana přímým příbuzným Ruska. Germánská kultura a jazyk jsou v přímém vztahu se slovanskými zvyky a jazyky. To je ten klíčový moment, kdy západ potřebuje zabránit spojení Německa s Ruskem. Po válce Američani zlomili Němcům vaz a tak dnes v Německu Němce nenajdete. Politici jsou jen americké loutky. Německo obsadili USA kteří jsou bez kultury a svoji prázdnotou vytlačili všechno, co bylo alespoň trochu německé.

Nejlépe podle Svasjana definoval Ameriku Oscar Wilde:

Amerika je přechodem od barbarství k dekadenci a cestou se minula s civilizací. Teď jsou Američani podle něj jako ty africké kmeny, kde přijdou jednotliví členové, zapíchnou kopí do země a potom kolem něj tancují. No a dopadlo to tak, že kam Američani přijdou tak jedině s notebookem, ten píchnou do sítě a udělají si konferenci. A tahle nekulturní dekadence ničí Evropu.

Moderátor relace připomněl Svasjanovi určitý typ postav, které se v různých podobách objevují v ruských a evropských pohádkách. Podle něj existuje pravzor postavy jako Popelka se zlou macechou a její vlastní dcerou. Vlastní dcera je vždy zlá, arogantní, škaredá, líná, neschopná a protivná. Nevlastní dcera je naopak krásná, schopná, nadaná, laskavá a pokorná. Tohle dělení podle něj silně připomíná Ameriku jako zlou macechu, která hýčká svoji Evropu a Rusko je za Popelku která se pořád snaží přes nepřízeň osudu konat dobro a šířit lásku.

Dnes když chce někdo odhalit pravdu o tom, co se kolen nás děje, musí se skoro ukrývat jako nějaký disident, který je pronásledován, stíhán a cenzurován. To co bývalo kdysi v SSSR jednoznačná a lehce rozpoznatelná propaganda, tak dnes se to dá velmi těžko poznat. Je to zákeřnější a lidé jsou pro svůj názor pronásledovaní. Tahle propaganda se skrývá za vznešené ideály jako je demokracie a svoboda a to je na tom to strašné.

Celé to podle Svasjana připomíná liberální párty, večírek a zábavu lajdáků jako je Boris Johnson. Tihle neschopní pseudopolitici jsou nedle něj maximálně netolerantní, ale pod přikrývkou tolerance. Propagují liberálnost, svobodu a ve skutečnosti je to úplně naopak. Kdysi byl na jedné straně fašismus a na druhé antifašismus a všem to bylo jasné. Fašismus se za nic neukrýval, ale dnes je to samý podvodník a šmejd. Totální, morální dno, opravdové špíny. A navíc si myslí, že nakonec to bude Evropa kdo požádá Rusko o pomoc a ne naopak.

Němci se jeví v Evropě jako klíčoví hráči a záleží na nich, jaký bude další vývoj. Rusko má teď šanci vytrhnout Německo z letargie, ale hned dodá, že se to asi nepodaří a vzpomíná si na nápis na budově  německého Reichstagu. Nápis z roku 1916 je Německému národu. No a Německem proběhla bouřlivá debata, jestli nápis není příliš rasistický a jestli se nemá změnit na Německým obyvatelům. Svasjan je přesvědčený, že západní civilizace bude zanedlouho nahrazená a nevidí jinou možnost, že tím nahraditelem bude Rusko. Podle něj tak jako barbaři nahradili římskou civilizaci, tak hrozí, že Rusové budou nahrazovat tu současnou Evropskou.

zdroj: https://pravyprostor.net/evropska-unie-je-mrtva-jen-to-jeste-nevi/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře