Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Belgický politolog o těch, kdo přišli k moci na Ukrajině

 

Na ceremonii inaugurace slíbil nový ukrajinský prezident Petro Porošenko zemi brzkou normalizaci. Nicméně se za několik posledních dní situace pouze vyhrotila.

  • belgicky-politolog-o-tech-kdo-prisli-k-moci-na-ukrajine

-První, co je třeba vzít do úvahy, je podstata lidí, kteří rozhodují o politice Kyjeva. Porošenko je pouze zastupuje. Kdo jsou tito lidi?

Většinou pocházejí z banderovského prostředí, nebo jsou mu blízcí, tedy, jsou to stoupenci myšlenek Bandery. Za války je kontrolovaly nacistické tajné služby. V roce 1945 předal německý generál Gelen Američanům všechny špionážní sítě včetně banderovců. A když se Německo stalo členem NATO, začali banderovci sloužit CIA. Již v padesátých letech existovali jako vojenská organizace a NATO je aktivně využívala. Zdá se mi, že tato historie může vysvětlit dost nepěknou úlohu paní Merkelové v ukrajinských záležitostech.

Z prostředí mnichovských banderovců pochází například Kličko. Kdo ještě řídí dnes Ukrajinu? Nynější premiér Jaceňuk pracoval v minulosti v MMF a zároveň dělal bankéře známé americké sektě scientologů. Dalším příkladem je ministr vnitra Avakov. Je to mezinárodní podvodník. První, co udělal, bylo, že zlikvidoval v ministerských archívech všechno, co se týkalo jeho minulosti. A všichni činili přibližně totéž. Třeba Porošenko: bylo by chybou považovat ho pouze za sympatického čokoládového krále. Dobře ho poznají v Africe, především v Côte ďIvoire, kde probíhala tak zvaná kakaová válka. Kakao je strategická surovina západního potravinářského průmyslu. Výsledkem konkurence mezi Francouzy, Brity a také Porošenkem byla několikaletá válka v této zemi, které se zúčastnili také žoldáci. Porošenko je ukrajinský prezident, ale poznají ho lépe Afričani než Ukrajinci. A za zády všech těchto lidí stojí Washington, který o všem a za všechny rozhoduje.

V USA mají velmi silnou vojensko-průmyslovou lobby a dvě velmi mocné politické skupiny. Jedna z nich, tak zvaní neokonzervativci, je bývalý tým prezidenta Bushe juniora. Druhá skupina, to jsou lidi, kterým říkají realisté. Jejich vůdce Brzezinski, který byl zarytým nepřítelem SSSR, je dnes nepřítelem Ruska. Je to moc vlivný politický činitel, poradce prezidenta Obamy pro geopolitiku. Je dobře známé, že Brzezinski by chtěl rozpoutat druhou studenou válku. Má tři cíle. První je obnovení závodů ve zbrojení, poněvadž americký vojenský průmysl zažívá dnes krizi. Druhým cílem je zabránit obnově Ruska jako velké mocnosti. Třetím cílem je zničení ekonomických vztahů a spolupráce EU a Ruska, včetně partnerství v plynárenské sféře. A také v naději prodat Evropě svůj plyn z břidlic, i když je mnohem dražší než ruský. Kvůli dosažení těchto cílů se snaží Washington znepřátelit mezi sebou Rusko a Ukrajinu, přinutit Rusko zrušit dodávky plynu Ukrajině, a tedy i Evropě, a nakonec donutit Rusko vstoupit do války, kterou Kyjev svádí proti ruskojazyčným oblastem na východě Ukrajiny.

P.S. Interview belgického politologa Luca Michela se dá poslechnout na webu www.french.ruvr.ru

zdroj: http://czech.ruvr.ru/2014_06_16/Belgicky-politolog-o-tech-kdo-prisli-k-moci-na-Ukrajine-4083/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře