Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

SEZNAMY

Hodnocení uživatelů:  / 10
NejhoršíNejlepší 

Politika je mnohoznačný termín, ale jedno je jisté – v politice se jedná o boj o společenské uspořádání, respektive boj o moc, která umožňuje měnit a ovlivňovat toto uspořádání. Mnozí politici u nás volali po seznamech nespolehlivých či nepohodlných lidí a serverů a jiní toto volání naplňují a cítí se přitom jako bohové, kteří rozhodují o životě a smrti člověka. Přitom skutečnost bývá zcela prozaická. Ti lidé nejsou bohové, ale služebníci cizí mocnosti, prostě a jasně řečeno kolaboranti.

 Stačí si odpovědět na otázku, kdo vládne na Ukrajině, které mocnosti slouží ukrajinská vláda. Během posledních několika měsíců vypukla na Ukrajině epidemie násilí, vražd a údajných sebevražd. 
Politický analytik Tomáš Haas uvádí, že v okruhu ukrajinských radikálních nacionalistů se hovoří o vytvoření seznamu lidí, kteří by měli být terčem příštích útoků. Oběti jsou většinou lidé nějak spjatí s minulým režimem. Seznam je dlouhý a byl by ještě delší, pokud bychom počítali případy, které si "nezasloužily" první stránku a velké titulky. Seznamy nepohodlných jsou běžné v Libyi. Stoupenci a sympatizanti Kaddáfího režimu jsou často bez soudu popravováni. 
  • seznamy

 

Nenávist a netolerance typická pro dnešní Ukrajinu se pomalu, ale jistě, přelévá i k nám. 
I tady se již objevily seznamy "nespolehlivých serverů", "zrádců" a "cizích agentů". Po jejich vytváření volali politici jako Mirka Němcová a novináři jako Pavel Šafr, nebo je již dokonce publikovali.
Deník Neovlivní.cz, dle pana Hájka financovaný americkou ambasádou, vytvořil databázi kremelských ozvěn v Česku a mapuje dle nich závadné servery a lidi z řad politiků, ale také běžné populace, kteří mají vlastní názor. Pokud máte jiný názor než je oficiální, můžete se na tomto seznamu ocitnou též. Je to jistá národní tradice vytvářet podobné seznamy. Spolupracovníci nacistů je také vytvářeli.

Vzpomeňme na slova Tomáš Haase, který vystoupil z ODS. Haas se poměrně nedávno ostře pustil do svých bývalých kolegů. „Všichni se zbláznili, takhle se pravicová strana nechová. Paní Němcová se definitivně zbláznila. ODS už nevedou normální lidé, ale šílenci. ODS se rozhodla, že se poveze na vlně rusofóbie, kterou aktivně pomáhá vyvolávat. Volat po cenzuře a seznamech závadných serverů přeci není projevem pravicového politika a pravicové politické strany. Co bude příště, seznamy nespolehlivých a rozkladných osob? Kde to jsme? V době nacistické okupace, nebo diktatury proletariátu'?" rozčiluje se Haas.

Dodám, že seznamy nepohodlných nejsou naší specialitou. Jinde jdou ještě dál. Když pomineme nezákonné vraždy na Ukrajině máme zde další šokující skutečnost.

Po USA a Austrálii je Francie další zemí, která může zabíjet lidi bez rozhodnutí soudu. 
Francouzský prezident vlastní seznam osob určených pro likvidaci.

Ve jménu „války proti terorismu“ Francie navyšuje své tajné operace pro mimosoudní zabíjení určených osob. Podle francouzského tisku francouzský prezident Francois Hollande vlastní seznam osob určených pro likvidaci v zemích, kde Francie válčí, a celý program probírá se souhlasem vysoce postavených armádních a zpravodajských činitelů. Podle zprávy magazínu Le Point má francouzský prezident právo zabít osobu, která nebyla ani obviněna nebo usvědčena ze zločinu. 

Nositel Nobelovy ceny za literaturu Günter Grass, odešel před pár dny na věčnost. V posledním rozhovoru, který několik týdnů před smrtí poskytl španělskému deníku El País, zde však zanechal cosi podstatného: Existuje nebezpečí, že uděláme stejné chyby jako v minulosti. Aniž bychom si toho povšimli, ...můžeme jít opět do nové války," konstatoval bezmála devadesátiletý muž, který hrůzy té předchozí na vlastní kůži zažil a byla mu inspirací pro jeho nejvýznamnější díla. 
Současně vyzval Evropany, aby pochopili ruského prezidenta Vladimíra Putina a nenechali se vést zájmy Spojených států. Obrovskou chybou podle něho bylo, že po rozpadu Sovětského svazu nikdo nepodnikl "žádné vážně mínění pokusy" založit novou bezpečnostní alianci, do níž by se zapojilo i Rusko. Promluvit takto u nás – už by byl na „seznamech“. Ale on asi byl i tak – na těch německých. 

------------------------------------------------------------------------------

Zoznam nepriateľov Ukrajiny Zoznam nepriateľov Ukrajiny, čakajúcich na svoj tribunál!", takto sa píše v záhlaví ukrajinskej webovej stránky zlochinec.kyiv.ua. Nepriatelia sú zaradení do štyroch kategórií. Slováci sa v zozname nenachádzajú, zato český prezident Miloš Zeman je vedený na treťom mieste, v kategórií „Agent Ruska".


Nepriatelia Ukrajiny:
1/ Vladislav Surkov, asistent ruského prezidenta Putina
2/ Ramzan Kadyrov, prezident Čečenska
6/ Patriarcha Kirill, stojí v čele ruskej pravoslávnej cirkvi
7/ Sergej Lavrov, ruský minister zahraničia

Zradcovia Ukrajiny:
1/ Viktor Janukovyč, bývalý prezident Ukrajiny
2/ Mykola Azarov, expremiér Ukrajiny

Teroristi:
1/ Alexander Zakharchenko, šéf teroristickej organizácie Donecka
2/ Igor Plotnickij, šéf teroristickej organizácie Luhanska

Agenti Ruska:
1/ Marine Le Penová, francúzska politička, predsedníčka strany "Národný front"
2/ Alexis Tsipras, grécky premiér, vodca SYRIZA
3/ Miloš Zeman, český prezident 
8/ Valéry Giscard d'Estaing, exprezident Francúzska 
9/ Donald Trump, americký miliardár a kandidát na amerického prezidenta v roku 2016 
12/ Nicolas Sarkozy, exprezident Francúzska
14/ Silvio Berlusconi, taliansky štátnik a politická osobnosť, štyrikrát zastával funkciu predsedu vlády Talianska
16/ Steven Seagal, hollywoodsky herec, kaskadér 
21/ Gerard Depardieu, francúzsky herec
Zdroj:

http://www.novarepublika.cz/2015/04/seznam-lidi-k-zabiti-analytik-sepsal.html

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/1640-pripravy-na-valku-v-cechach-petiminutovky-nenavisti-penize-a-odvody-seznamy-nepohodlnych-z-americke-ambasady-upalit-je-postrilet-a-bude-klid-kdy-to-zacne.htm

http://wertyzreport.com/clanek/francouzsky-prezident-kill-list

Facebook komentáře